WRC: Kubica z problemami, ale cały czas w Rajdzie. Mikkelsen liderem!

Moto

Mistrz świata Sebastien Ogier zwyciężył na trasie superoesu w Karlstad, ale nadal znajduje się poza podium klasyfikacji generalnej Rajdu Szwecji. Po dwóch dniach prowadzi Andreas Mikkelsen, tuż przed Thierrym Neuvillem oraz Madsem Ostbergiem. Robert Kubica mimo poważnych kłopotów ukończył dziesiąty odcinek specjalny i kontynuuje rywalizację w Szwecji.

Powtórzona trasa z pierwszego oesu Rajdu Szwecji okazała się tym razem szczęśliwa dla Sebastiena Ogiera. Na dziesiątym odcinku specjalnym Francuz zwyciężył wyprzedzając o 0,2 sekudny Madsa Ostberga oraz o 0,6 Thierry'ego Neuville'a. Na szóstym miejscu został sklasyfikowany obecny lider Rajdu Andreas Mikkelsen.

Robert Kubica na trasie pojawił się z uszkodzonym autem, co uniemożliwiło mu walkę o najwyższe lokaty. Polak przejechał dziesiąty oes zdecydowanie najwolniej spośród kierowców WRC i zajął przedostatnie miejsce we wszystkich klasach z czasem 1:57,2. Sołowow uplasował się na 14. miejscu, a Jarosław Kołtun na 24. pozycji.

W sobotę Norweg spróbuje obronić ponad 19 sekund przewagi nad drugim w klasyfikacji Belgiem oraz trzecim Ostbergiem. Robert Kubica po dziesięciu odcinkach specjalnych zajmuje odległą 21. pozycję i wyprzedzają go m.in. czternasty Michał Sołowow oraz dwudziesty Jarosław Kołtun, który zajmuje szóstą lokatę wśród pojazdów WRC2.