Czterech Polaków w drugim konkursie w Vikersund

Piotr Żyła

Czterech Polaków wystąpi w pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w norweskim Vikersund - Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Biegun. W kwalifikacjach odpadł Stefan Hula.

Żyła udział w konkursie miał zagwarantowany. Pojawił się jednak na belce startowej i osiągnął 198,5 m.

Zniszczoł w kwalifikacjach zajął 13. miejsce - 204 m, Kłusek był 22. (172 m), a Biegun 30. (159,5 m). Hula oddał skok na odległość 150 m, co dało mu 37. lokatę. Najlepszy był Norweg Andreas Stjernen (234 m).

Słoweniec Peter Prevc, który zwyciężył dzień wcześniej, ustanawiając przy tym w drugiej serii najdłuższym skok w historii (250 m), tym razem zaliczył drobny upadek, lądując na 130 m.

Na ustach wszystkich kibiców po kwalifikacjach, podczas których kilkakrotnie obniżano belkę startową (z 12. na szóstą), był Dmitrij Wasiliew. Rosjanin oddał skok na odległość 254 m, ale nie ustał tej próby.

W sobotnim konkursie na mamucim obiekcie w Norwegii wystąpili Żyła i Zniszczoł. Pierwszy zajął 12. miejsce, drugi został sklasyfikowany o 20 pozycji niżej.

Pozostali członkowie kadry A, z Kamilem Stochem na czele, trenują w Szczyrku. Przygotowują się tam do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu narciarskich mistrzostw świata w Falun.