Bezradny Tytoń. Real ucieka Barcelonie

Przemysław Tytoń przez 56 minut nie dał sie pokonać piłkarzom Realu Madryt. Wtedy jednak do siatki trafił Karim Benzema. Później gola dołożył jeszcze Cristiano Ronaldo. Królewscy mają już 4 punkty przewagi nad Barceloną.

Na Santiago Bernabeu Przemysław Tytoń przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Od tamtego spotkania minęło jednak sporo czasu. Polak zdążył wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. W pierwszej połowie dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. Miał jednak szczęście, bo sędzia liniowy za każdym razem sygnalizował spalonego. Gareth Bale i Karim Benzema musieli obejść się smakiem.

Poza tym Tytoń nie miał aż tak wielu okazji do wykazania się. Raz obronił uderzenie Ronaldo z dystansu, a raz lekki strzał Isco. Najgorsze miał przyjść dopiero po zmianie stron. Wtedy Polak skapitulował. CR7 zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Lomban, chcąc ja wybić, trafił wprost w naszego bramkarza. Ta wróciła do Benzemy, który z kilku metrów musiał trafić.

Drugiego gola Polak przepuścił po ładnej akcji Królewskich. Na lewym skrzydle urwał się Isco, skutecznie dośrodkował na 11. metr, czyli tam, gdzie czekał Ronaldo. Piękny, mocny, precyzyjny strzał głową wylądował w siatce Tytonia.

W bramce "Królewskich" 500. mecz ligowy rozegrał Iker Casillas. Ze swoim zespołem odniósł 328. zwycięstwo w Primera Divison i pobił rekord Raula (327). Zdecydowanie lepszy od niego jest Andoni Zubizarreta z dorobkiem 333 wygranych. Jednak występował w Athletic Bilbao, Barcelonie i Valencii. Casillas zadebiutował w Realu Madryt 12 września 1999 przeciwko Athletic Bilbao.

Dzięki temu zwycięstwu Real Madryt powiększył przewagę do czterech punktów nad Barceloną, która w sobotę po 11 kolejnych zwycięstwach, licząc wszystkie rozgrywki, niespodziewanie uległa przed własną publicznością 0:1 ekipie Malagi.

Elche - Real Madryt 0:2 (0:0)

Bramki: Benzema 56, Ronaldo 69.