Oficjalnie: Radovic zagra w Chinach

Piłka nożna
Oficjalnie: Radovic zagra w Chinach
fot.Cyfrasport

Po prawie dziewięciu latach gry w Legii Warszawa, Miroslav Radovic odchodzi z zespołu. Mistrz kraju oficjalnie potwierdził w piątek, że Serb z polskim paszportem będzie występował w chińskim drugoligowym klubie piłkarskim Hebei China Fortune.

31-letni Radovic kilka dni temu wyleciał do Azji do drużyny, którą prowadzi jego rodak Radomir Antic, w przeszłości selekcjoner reprezentacji Serbii. W poprzednim sezonie Hebei China Fortune zajął 14. miejsce w drugiej lidze. Zawodnikiem tego zespołu jej też inny były gracz Legii Dong Fangzhuo.

 

Radovic był piłkarzem stołecznego klubu od 2006 roku. Dwukrotnie zdobył z Legią mistrzostwo kraju, cztery razy sięgnął po Puchar Polski, a raz Superpuchar. Łącznie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w ponad 300 meczach warszawskiej drużyny, był też jej kapitanem. Z chińskim klubem podpisał dwuletni kontrakt, zarobi kilkanaście milionów złotych.

 

Oficjalnie Radovic zmienia barwy klubowe w piątek 27 lutego, ale zamieszanie z transferem sprawiło, że zabrakło go w spotkaniach 1/16 finału Ligi Europejskiej z Ajaksem Amsterdam (0:1, 0:3).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze