Barca w finale z Athletic Bilbao, Neymar zaczął i skończył strzelanie

Neymar zdobył dla zwycięzców dwa gole

Villareal nie zdołał odrobić strat z pierwszego meczu półfinałowego Pucharu Króla i odpadł z rozgrywek. W drugim spotkaniu FC Barcelona także pokonała "Żółtą łódź podwodną" 3:1 i zameldowała się w finale. Blaugrana straciła jednak Sergio Busquetsa, który doznał groźnie wyglądającej kontuzji kostki.

Po pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Króla Duma Katalonii nie mogła jeszcze bukować biletów na finał, bowiem Villareal postawił Blaugranie na Camp Nou twarde warunki. Wynik 3:1 dawał jednak Katalończykom komfort przed rewanżem rozegranym na El Madrigal, natomiast ich rywal nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

Ledwo sędzia zagwizdał po raz pierwszy w środowy wieczór, gracze Villarealu musieli ostro zweryfikować swoje plany podboju Copa del Rey. Dwójkowa akcja Messiego i Neymara zakończyła się w siatce, a strzelcem gola został Brazylijczyk. Gospodarze starali się podnieść po mocnym ciosie i trzeba powiedzieć, że zrobili to dosyć szybko.

Na bramkę ter Stegena sunęły kolejne akcje, a "Żółta łódź podwodna" dopięła swego w 39. minucie po celnej główce Jonathana dos Santosa. Blaugrana straciła jeszcze przed przed przerwą Sergio Busquetsa, który został brutalnie sfaulowany przez przeciwnika i na noszach zniesiony z murawy.

Barca poczuła więc oddech rywala na plecach, który stał się jednak coraz słabszy po czerwonej kartce, którą ujrzał w 65. minucie Pina. Przewaga liczebna została błyskawicznie wykorzystana przez doświadczonych Katalończyków, a bramkarza Villarealu pokonał niezawodny ostatnio Luis Suarez. Gospodarzy w końcówce dobił jeszcze Neymar i mecz zakończył się rezultatem 1:3.

Finał: Katalonia - Baskonia...

Do finału awansował także Athletic Bilbao, który pokonał w rewanżu Espanyol 2:0 po golach Aritza Aduriza (13. min.) i Xabiera Etxeity (42.).

Villareal CF - FC Barcelona 1:3 (1:1). Wynik pierwszego meczu: 1:3