Startują MŚ w biathlonie! Transmisja w PSE!

W czwartek w fińskim Kontiolahti rozpoczną się mistrzostwa świata biathlonistów. Pierwszą konkurencją będzie sztafeta mieszana, w której tytułu bronić będą Norwegowie. Wystartują także Polacy, ale mają niewielkie szanse w walce o czołowe lokaty.

Przed dwoma laty w czeskim Novym Mescie na Morawach Skandynawowie mieli w składzie Torę Berger, która zakończyła karierę po sezonie 2013/14. To właśnie ona zdominowała rywalizację o medale MŚ, zdobywając cztery złote i dwa srebrne krążki. W sztafecie mieszanej Norwegowie wyprzedzili Francuzów i Czechów, a Polacy zajęli dziesiąte miejsce.

W tym sezonie Pucharu Świata ta konkurencja odbyła się dwa razy. Na inaugurację cyklu w szwedzkim Oestersund, zwyciężyli "Trójkolorowi", zaledwie o 0,2 s przed Norwegią i Niemcami. Z kolei na początku lutego w Novym Mescie na najwyższym stopniu podium stanęli Skandynawowie, przed Czechami i Ukrainą. Biało-czerwoni zajęli 14. i 16. miejsce.

Rywalizacja o pierwsze medale rozpocznie się o godzinie 17.15. Awizowany jest start 27 sztafet. Transmisja od 16:55 w Polsat Sport Extra!