Żyła ustalił skład czwórki

W bobslejowych mistrzostwach świata czwórek w niemieckiej miejscowości Winterberg wystartują: Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski, Grzegorz Kossakowski i Filip Wieczorek - zdecydował trener reprezentacji Andrzej Żyła. Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę.

Szkoleniowiec miał do dyspozycji jeszcze Rafała Koszyka z Agrosu Zamość. Luty reprezentuje AZS AWF Katowice, Tylkowski Olimpię Poznań, Kossakowski Podlasie Białystok, natomiast Wieczorek AZS AWFiS Gdańsk.

W sobotę rozegrane zostaną dwa przejazdy, a trzeci i czwarty dzień później.

Przed paroma dniami Luty i Tylkowski uplasowali się w mistrzostwach świata dwójek, także w Winterbergu na 19. miejscu. W poprzednim czempionacie w 2013 roku w szwajcarskim kurorcie St. Moritz Dawid Kupczyk i Marcin Niewiara zajęli 21., a Mateusz Luty oraz Michał Kasperowicz 26. lokatę.

W mistrzostwach świata w skeletonie zadebiutuje 22-letnia Marta Orłowska (Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Ustianowa Ustrzyki Dolne).

"Ścigałam się już po drodze w imprezach Pucharu Europy. W mistrzostwach świata wystartuję po raz pierwszy. Rywalki są silne. Między tymi na przodzie różnice są niewielkie. Wierzę w siebie, bo niedawno w mistrzostwach świata juniorek zajęłam dwunaste miejsce" - powiedziała PAP studentka trzeciego roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku WF.

Pojedzie na sprzęcie, który podarował jej Niemiec Tristan Moelter, którego syn Filip posiadający polską licencję i startujący w Hanzie Gdańsk miał wystąpić w Winterbergu. Na przeszkodzie stanęła jednak kontuzja.