Faworyt nie zawiódł. Jeziorowcy groźni tylko w pierwszej kwarcie

Koszykarze Siarki Jezioro tylko w pierwszej kwarcie stawili opór koszykarzom z Gdynii. Drużyna Asseco już w drugiej odsłonie pokazała wyższość nad zespołem z Tarnobrzega i ostatecznie zasłużenie wygrała na wyjeździe 87:78.

Tarnobrzescy kibice po pierwszej kwarcie spotkania, które kończyło niedzielne zmagania w Tauron Basket Lidze przecierali oczy ze zdumienia. Miejscowa Siarka grała jak z nut i zasłużenie prowadziła z faworyzowanym zespołem z Gdynii 26:21. Fani nie spodziewali się jednak, że po kapitalnych 10 minutach, kolejne będą tragiczne dla gospodarzy.

Do przerwy tarnobrzeżanie zdobyli już tylko 7 "oczek" i na przerwę schodzili już z 12-punktową stratą do gości. "Wycieczka" do szatni nie pomogła Siarce i w drugiej połowie to gdynianie nadal rozdawali karty na parkiecie. Jeziorowców stać było jeszcze na zryw w końcówce, który pozwolił jedynie zmniejszyć straty do rywali. Ostatecznie Siarka Jezioro przegrała z Asseco Gdynia 78:87.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - Asseco Gdynia 78:87 (26:21, 7:24, 22:28, 23:14)

Jezioro Tarnobrzeg: Craig Williams 22, Josh Miller 21, Daniel Wall 13, Kevin Wysocki 9, Keion Bell 8, Jakub Patoka 3, Dawid Morawiec 2.

Asseco Gdynia: Przemysław Frasunkiewicz 16, Piotr Szczotka 16, Ovidijus Galdikas 12, Filip Matczak 12, A. J. Walton 12, Lazar Radosavljevic 7, Jakub Parzeński 7, Sebastian Kowalczyk 5.