Vive potwierdza dominację. Wisła tylko postraszyła

Piłka ręczna

W meczu na szczycie męskiej PGNiG Superligi piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 30:27. Spotkanie przyniosło wiele emocji. Znakomicie grający goście prowadzili jeszcze na osiem minut przed końcem gry, ale końcówka należała do kielczan.

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce prowadzili w tabeli PGNiG Superligi z kompletem 18. zwycięstw na koncie. Za ich plecami, ze stratą trzech punktów plasowała się Orlen Wisła. Szczypiorniści z Płocka odnieśli w tym sezonie 16 zwycięstw, raz zremisowali (5 kolejka, 30 września - 25:25 we własnej hali ze Stalą Mielec) i raz przegrali. Jedyna porażka to pierwsze spotkanie z Vive. Konfrontacja w I rundzie, w Orlen Arenie zakończyła się zdecydowaną porażką płocczan 22:35 (12:20).

Obawy, że obie ekipy będą oszczędzały się przed spotkaniami Ligi Mistrzów nie znalazły potwierdzenia w przebiegu spotkania. Początek niespodzewanie należał do gości, którzy dzięki dobrej grze defensywy i bramakrza Rodrigo Corralesa szybko wywalczyli przewagę (1:4, 3:7). W 25. minucie gospodarze zdołali wyrównać (10:10), ale Dan Emil Racotea dał płocczanom prowadzenie po pierwszej połowie.

W drugiej części gry obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, do 50. minuty wynik oscylował wokół remisu. Mankamentem Wisły w tym spotkaniu była jednak gra w... przewadze. Goście nie potrafili wykorzystać takich sytuacji, co więcej grający w osłabieniu kielczanie rzucali rywalom bramki. Jeszcze w 52. minucie goście byli na prowadzeniu (24:25), końcówka należała jednak do gospodarzy. Trafienie Denisa Buntića w 58. minucie (29:26) praktycznie przesądziło o zwycięstwie kielczan.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 30:27 (11:12)

Vive: Sławomir Szmal, Marin Sego – Piotr Grabarczyk, Michał Jurecki 1, Grzegorz tkaczyk, Tobias Reichmann 1, Piotr Chrapkowski 3, Julen Aginagalde 5, Karol Bielecki 3, Mateusz Jachlewski, Manuel Strlek 2, Denis Buntic 7, Zeljko Musa, Uros Zorman 1, Tomasz Rosiński 2, Ivan Cupic 5.
Orlen: Rodrigo Corrales, Marcin Wichary, Adam Morawski – Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 5, Dan Racotea 4, Aleksander Tiumencew 4, Valentin Ghionea 2, Mateusz Piechowski, Mariusz Jurkiewicz 1, Kamil Syprzak 5, Nemanja Zelenovic 2, Angel Montoro 2, Ivan Nikcevic 2.

Kary: Vive - 14/Orlen – 8 minut. Czerowna kartka: Piotr Chrapkowski (45 - faul)

Sędziowali: Sebastian Fernandez, Alberto Murillo (Hiszpania). Widzów: 4300.