Komplet drużyn w Final Four: Chemik, Włoszki i dwa razy Stambuł

To był mecz godny derbów Stambułu.

Fenerbahce wygrało rewanżowe spotkanie 3:2, ale to nie wystarczyło do awansu do Final Four Ligi Mistrzyń. Przebudzenie VakifBanku w trzecim i czwartym secie wystarczyło.

Drużynie VakifBanku wystarczało wygranie dwóch setów, ale mimo tak komfortowej systuacji, losy awansu wisiały na cienkim, a nawet cieniukim włosku. Fenerbahce rzuciło się do odrabiania strat i pierwsze dwie partie wygrało 25:20. Gdyby Fenerbahce zdołało utrzymać poziom gry, to ta drużyna rezerwowałaby teraz bilety na lot do Szczecina.

W tej i także kolejnej partii VakifBankowi w odniesieniu pomogła bardzo dobra gra blokiem. Fenerbahce walczyło już tylko o honor, ale potraktowało ten mecz niezwykle prestiżowo. Tak jak Lokomotiw Nowosybirsk w meczu z Resovią, Fenerbahce do końca walczyło o zwycięstwo i dopięło swego. Tie break skończył się wynikiem 15:12. W całym meczu wynik małych punktów był niemal idealnie równy, co ciekawe, na korzyść VakifBanku 102:101.

W Moskwie bez historii

Dużo szybciej rozstrzygnęła się walka w stolicy Rosji. Drużyna Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO rozbiła Dinamo Moskwa 3:0. Zawodniczki z Włoch chyba nawet nie zdążyły się dobrze spocić, bo całą walkę rozstrzygnęly w 80 minut. Wyniku z pierwszego spotkania nie udało się jednak poprawić. Tam też skończyło się 3:0, ale jeszcze szybciej, bo w 77 minut. W pierwszym składzie drużyny z Włoch pojawiła się Joanna Wołosz.

Zadecydował złoty set

Bardzo zaciętą walkę stoczyły także Volero Zurich i Eczacibasi VitrA ISTANBUL. Losy rywalizacji musiały się rozstrzygnąć w złotym secie, który 15:12 wygrała drużyna z Turcji. Co ciekawe, we wszystkich klasyfikacjach indywidualnych po tym meczu na czele znajdowały się zawodniczki Volero. Siatkówka to jednak sport zespołowy.

Final Four Ligi Mistrzyń siatkarek odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia, w Szczecinie.

Fenerbahce Stambuł - VakifBank Stambuł 3:2 (25:20, 25:20, 21:25, 15:25, 15:12)

Unendo Yamamay BUSTO ARSIZIO - Dinamo Moskwa 3:0 (25:14, 25:22, 25:18)

Volero Zurich - Eczacibasi VitrA ISTANBUL 3:1 (25:23, 24:26, 29:27, 25:19; złoty set 12:15)

Transmisje siatkarskiej Ligi Mistrzyń można oglądać na sportowych antenach Polsatu.