Porażka Azotów z Benfiką

Piłka ręczna

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Challenge Cup piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali u siebie z S.L. Benfica Lizbona 29:37 (15:18).

Pierwszy ćwierćfinałowy mecz piłkarzy ręcznych Azotów nie przebiegał po ich myśli, bo to goście z Lizbony nadawali ton grze, prowadząc przez zdecydowanie większą część gry. Jedynie na początku, w szóstej minucie podopieczni Ryszarda Skutnika prowadzili 3:1 (później dwukrotnie tylko mieli jednobramkową przewagę - 10:9 w 19. min. i 13:12 w 24.).

Puławianie nie potrafili poradzić sobie głównie z Jose Costą. Obrotowy gości od początku stwarzał największe zagrożenie pod bramką Wadima Bogdanowa, który w 44. min. ukarany został czerwoną kartką.

Generalnie w tym spotkaniu zawodziła defensywa gospodarzy. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem zespół Azotów przegrywał tylko różnicą dwóch goli i szanse na awans do półfinału były w miarę realne, ale ostatnią część spotkania zdominowali gracze portugalscy, uzyskując ostatecznie ośmiobramkową zaliczkę przed występem u siebie.

Obrotowy Azotów Mateusz Kus był nieco zawiedziony końcowym wynikiem, ale zapowiedział walkę w rewanżu.

„Wiedzieliśmy, że to najtrudniejszy przeciwnik, na jakiego mogliśmy trafić w tej fazie rozgrywek, ale liczyliśmy na lepszy rezultat. Przegraliśmy sami ze sobą, bo popełnialiśmy za wiele błędów w ataku, a w obronie zbyt łatwo ogrywali nas niscy, dobrzy technicznie i stosujący zwody rywale. Nie poddajemy się jednak, do Portugalii jedziemy, by walczyć. Każda strata jest do odrobienia” – zadeklarował.

Rewanż w najbliższą sobotę w Lizbonie.

Azoty Puławy - S.L. Benfica Lizbona 29:37 (15:18)

Azoty: Wadim Bogdanow, Sebastian Zapora, Vilius Rasimas – Rafał Przybylski 4, Jan Sobol 4, Marko Tarabochia 6, Przemysław Krajewski 7, Nikola Prce 2, Mateusz Kus 1, Krzysztof Łyżwa 2, Adam Skrabania 3, Aliaksandr Tsitou.
Bramki dla Benfiki zdobyli: Jose Costa 8, Carlos Carneiro 7, Antonio Areia 6, Elledy Semedo 6, Javier Borragan Fernandez 5, Dario Oliveira Andrade 2, Joao Pais 1, Tiago Pereira 1, Goncalo Valerio 1.

Sędziowali: Doru Manea i Radu Iliescu z Rumunii.