Tomaszewski i Łapiński w Cafe Futbol: Kuba nie powinien być kapitanem!

Piłka nożna
Tomaszewski i Łapiński w Cafe Futbol: Kuba nie powinien być kapitanem!
fot.Polsat Sport

W Cafe Futbol rozgorzała gorąca dyskusja na temat braku Jakuba Błaszczykowskiego w reprezentacji Polski. Pomocnik Borussii Dortmund nie dość, że stracił opaskę kapitańską na rzecz Roberta Lewandowskiego to na dodatek nie znalazł się w szerokiej kadrze na mecz z Irlandią. - Kuba nie powinien być kapitanem, ale miejsce w zespole mu się należy - mówił w CF Jan Tomaszewski.

Gospodarz niedzielnego Cafe Futbol Roman Kołtoń wywołał dyskusję opaski kapitańskiej, która dla Roberta Lewandowskiego ma ogromne znaczenie. Napastnik Bayernu Monachium poczuwa się do tej roli. Lewandowski od początku podkreślał, że nowa rola jest dla niego niebywale istotna. Kapitan za kadencji Adama Nawałki odgrywa kluczową rolę. Jako pierwszy głos zabrał gość specjalny CF Jan Tomaszewski.

 

Byłem pierwszym w Polsce, który oznajmił, że Jakub Błaszczykowski nie powinien być kapitanem drużyny narodowej. Żeby była jasność – jest to dla mnie zawodnik dekady naszej reprezentacji. Jednak nie posiada cech przywódczych. Kuba jest nie do końca komunikatywny. Z Robertem jest inaczej. Nowy kapitan zdecydowanie bardziej nadaje się do tej roli. Natomiast jeśli chodzi o brak powołania dla Błaszczykowskiego to będę stał za nim murem. Został źle potraktowany przez selekcjonera. Miejsce w szerokiej kadrze bez dwóch zdań mu się należy – konstatował były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski.

 

Do rozmowy włączył się ekspert Polsatu Sport Tomasz Łapiński. 36-krotny reprezentant Polski do sytuacji związanej z opaską kapitańską odniósł się przewrotnie. Łapiński uważa, że ktoś z dwójki Lewandowski / Błaszczykowski powinien odpuścić i skupić się na grze dla kadry narodowej, a nie na rywalizacji o rolę kapitana.

 

Całe zamieszanie jest kompletnie nie potrzebne. Kuby na tę chwilę nie ma w reprezentacji, więc Robert będzie pełnił tę rolę. Poza tym selekcjoner Adam Nawałka wyznaczył Lewandowskiego, który rozpoczął eliminacje jako kapitan. W moim odczuciu najlepszym kapitanem będzie ten, który zrezygnowałby z roszczeń o tę funkcję. Jeżeli, ktoś z nich oficjalnie zrzekłby się tej roli to takim posunięciem udowodniłby, że ma świadomość tej kłótni, która źle wpływa na atmosferę w kadrze narodowej – uważa Tomasz Łapiński.

 

Całą dyskusję Romana Kołtonia, Jana Tomaszewskiego, Wojciecha Kowalczyka i Tomasza Łapińskiego zobacz w materiale wideo.

Adrian Janiuk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze