Eksperci i zawodnicy UFC: Jędrzejczyk zdominuje kategorię słomkową

Sporty walki

Zwycięstwo Joanny Jędrzejczyk na gali UFC 185 i zdobycie pasa mistrzowskiego to największe osiągnięcie w historii polskiego MMA. Występ olsztynianki bez wyjątku komplementują wszyscy eksperci i zawodnicy wszechstylowej walki wręcz. - Jędrzejczyk zaprezentowała świetne obrony przed obaleniami i znakomite muay thai. Myślę, że może być w dywizji słomkowej jak Ronda Rousey w swojej kategorii - chwalił Polkę Dan Hardy, ekspert i zawodnik UFC, w wywiadzie z Polsatsport.pl.

Pochwałom nie ma co się dziwić, bo Polka zaprezentowała się z wyśmienitej strony i w pełni wypełniła przygotowany na walkę plan. W historii UFC tak jednostronne walki o pas mistrzowski są niezwykłą rzadkością. Sukces Jędrzejczyk odbił się w krajowych mediach szerokim echem, a za oceanem olsztynianka podbiła serca nie tylko kibiców, ale przede wszystkim dziennikarzy sportowych. Jak występ Polki ocenili rodzimi zawodnicy największej organizacji na świecie oraz eksperci MMA?

Dan Hardy, zawodnik i ekspert UFC: "Spodziewałem się, że wygra walkę, bo zachwycała już w poprzednich występach. Jędrzejczyk pokazała świetne obrony przed obaleniami i znakomite muay thai. Myślę, że może być w dywizji słomkowej jak Ronda Rousey w swojej kategorii. Fani ją kochają, podobnie jak Dana White. Wsparcie szefa daje duże możliwości. Jędrzejczyk zostanie mistrzynią na bardzo długo!"

Paweł Kowalik, menedżer MMA: "Stawiałem na Joannę, ale nie spodziewałem się takiej deklasacji. W walkach mistrzowskich to praktycznie się nie zdarza. W stójce jest klasową zawodniczką, ale obrony obaleń wyglądała jak zabawa z dzieckiem. Fantastyczna robota całej ekipy z Olsztyna!"

Tomasz Marciniak, MMARocks.pl: "Pierwsze zwycięstwo polskiego zawodnika w walce o pas przyszło łatwiej niż się spodziewałem. Polka całkowicie zdominowała dziewięciominutową walkę. Być może Esparza panicznie bała się stójki i próby obaleń wydawały jej się jedyną drogą do zwycięstwa."

Izabela Badurek, zawodniczka UFC w kategorii słomkowej: "Nie dziwię się, że Joanna po walce była taka szczęśliwa. Podoba mi się jej umiejętność ochrony przed obaleniami, bo wkłada w to bardzo dużo pracy."

Paweł Pawlak, zawodnik UFC w kategorii półśredniej: "Przeciwniczka nie mogła nawet obalić Aśki, a jest bardzo dobrą zapaśniczką. O stójce lepiej nie wspominać, bo to była po prostu destrukcja!"

Marcin Bandel, zawodnik UFC w kategorii lekkiej: "Osobiście nie jestem fanem kobiecego MMA, ale podziwiam Asię. Potrafi dać świetną walkę, idzie jak burza i przyjemnie się to ogląda."

Bartosz Fabiński, zawodnik UFC w kategorii średniej: "Nie spodziewałem się, że Polka aż tak zdominuje swoją rywalkę."

Robert Jocz, były zawodnik MMA, obecnie trener S4 Fight Club: "Sztab szkoleniowy Asi świetnie rozpracował rywalkę. Wyłączyli wszystkie mocne strony przeciwniczki i nie dali jej rozwinąć skrzydeł. Asia robiła swoje i wykorzystała szansę w stu procentach."


Obejrzyj wypowiedzi zawodników i ekspertów w załączonym materiale wideo!

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze