Turniej piłkarski w Rio na siedmiu obiektach w sześciu miastach

Piłka nożna
Turniej piłkarski w Rio na siedmiu obiektach w sześciu miastach
fot. PAP

Turniej piłkarski igrzysk olimpijskich 2016 roku odbędzie się na siedmiu stadionach w sześciu miastach - potwierdziła FIFA. Oprócz Rio de Janeiro, gospodarza imprezy, także w Sao Paulo, Belo Horizonte, Salvadorze, Brasilii i wbudzającym kontrowersje Manaus.

Już w lutym podobną listę przedstawił komitet organizacyjny igrzysk, ale FIFA miała wątpliwości dotyczące Manaus w amazońskiej dżungli, oddalonego prawie 3 tys. km od Rio de Janeiro. Piłkarze drużyn, które tam grały podczas mundialu 2014, narzekali na trudne warunki atmosferyczne, przede wszystkim olbrzymią wilgotność. Ostatecznie miasto w Amazonii również będzie gościć uczestników igrzysk.

 

Oprócz Arana Amazonia w Manaus piłkarskie mecze odbędą się na stadionach: Maracana i olimpijskim w Rio de Janeiro, Mineirao w Belo Horizonte, Mane Garrincha w Brasilii, Fonte Nova w Salvadorze i Corinthians w Sao Paulo.

 

"Olimpijski turniej piłkarski będzie fantastyczną okazją do ożywienia wspaniałej atmosfery, jaka panowała podczas mistrzostw świata 2014 w Brazylii. Nie tylko w Rio de Janeiro, ale także w pięciu innych miastach" - powiedział Marco Polo Del Nero, szef komitetu organizacyjnego turnieju piłkarskiego igrzysk 2016.

 

Jak dodał, organizatorzy mundialu 2014 wykonali wówczas świetną pracę i teraz można wykorzystać stadiony z MŚ oraz infrastrukturę, aby jeszcze raz zjednoczyć kraj na wielkie wydarzenie.

 

Turniej piłkarski (3-20 sierpnia 2016 roku) będzie składać się łącznie z 58 meczów. W rywalizacji mężczyzn weźmie udział 16 reprezentacji, a w przypadku kobiet - 12. Polskie drużyny straciły już szanse awansu.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze