Niesamowity "hot-dog" Monaco. Zobacz akcję Indian Wells

to może być najlepsza akcja tegorocznego Indian Wells. W meczu z Thanasi Kokkinakisem Juan Monaco popisał się fantastycznym zagraniem - między nogami, czyli tzw. hot-dogiem. Ostatecznie Argentyńczyk przegrał z Australijczykiem. Z turniejem niespodziewanie pożegnał się Hiszpan David Ferrer, awans do 4. rundy wywalczyli m.in. Djokovic, Murray i Nishikori.

Zagranie, które z powodzeniem może walczyć o miano "najlepszego" w całym turnieju, Monaco wykonał w drugim secie przy stanie 2:6, 4:3 i "przewadze" serwującego Kokkinakisa. Argentyńczyk obronił punkt, wyszedł na prowadzenie 5:3 a później wygrał seta 7:5.

W trzeciej części Monaco bronił pierwszego meczbola przy wyniku 4:5 i serwisie Australijczyka. Posłał piłkę w aut, sędzia tego nie zauważył a Kokkinakis nie mógł "sprawdzić" tej decyzji, bo wykozystał wcześniej wszystkie challenge! Monaco wygrał gema i następnie wyszedł na prowadzenie 6:5. Kokkinakis nie poddał się - "odżył" i wyrównał na 6:6. W tie-breaku był już lepszy i sprawił niemałą niespodziankę. W końcu zajmujący 124. miejsce Australijczyk pokonał 48. rakietę świata.

Niespodziankę i to znacznie większą, sprawił też rodak Kokkinakisa - Bernard Tomic (35. w rankingu ATP), który pokonał Davida Ferrera (8.). Sensacji nie było w pojedynkach Novaka Djokovica, Andy'ego Murraya i Keia Nishikoriego. W pojedynku dwumetrowych gigantów lepszy od Kevina Andersona (203 cm) był John Isner (208 cm).