Antolec i Kubińska mistrzami Polski!

Jan Antolec (LKS Poroniec Poronin) wygrał rywalizację na 10 km techniką dowolną podczas mistrzostw Polski w biegach narciarskich na Kubalonce. Wśród kobiet na dystansie 5 km najszybsza była Kornelia Kubińska (AZS AWF Katowice).

Antolec pokonał cztery okrążenia po 2,5 km w czasie o 5,86 lepszym od Mariusza Michałka (JBG2 Team), któremu przypadł tytuł wicemistrzowski. Trzeci był zwycięzca środowego sprintu Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce), z czasem o 11,33 słabszym od zwycięzcy. Wystartowało 31 zawodników.

Panie do pokonania miały dwa okrążenia. Pod nieobecność Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec przewaga Kubińskiej nie podlegała dyskusji. Nad drugą na mecie Marcelą Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) uzyskała przewagę 35,65, a nad trzecią Martyną Galewicz (AZS AWF Katowice) - 36,34 sek. To drugi medal Kubińskiej w tych mistrzostwach. W sprincie zdobyła brąz. W rywalizacji sklasyfikowanych zostało 18 biegaczek.

Zawody zostały rozegrane w słonecznej aurze na dość mokrym śniegu. Temperatura na Kubalonce sięgała 5 st. C.

Piątek będzie dniem przerwy w mistrzostwach. W sobotę zostaną rozegrane biegi techniką klasyczną ze startu wspólnego. Mężczyźni będą mieli do pokonania dystans 30 km, a kobiety o połowę krótszy.