Grand Prix w judo: piąte miejsce Agaty Ozdoby w Tbilisi

Agata Ozdoba (63 kg) zajęła piąte miejsce w turnieju Grand Prix w judo, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich. W decydującej walce, której stawką była trzecia pozycja, przegrała jedną karą shido z Włoszką Edwige Gwend. Zwyciężyła Słowenka Tina Trstenjak.

Wcześniej Ozdoba (AZS AWF Wrocław) pokonała przez waza-ari Niemkę Nadję Bazynski i na kary Austriaczkę Hilde Drexler. W ćwierćfinale Polka uległa (shido 2-0) Rosjance Marcie Łabazinie, zaś w pojedynku repesażowym wygrała przed czasem z Hiszpanką Isabel Puche. Na koniec nie sprostała Gwend, od której była wyraźnie lepsza rok temu w walce o brązowy medal mistrzostw Europy w Montpellier.

W eliminacjach odpadli Damian Szwarnowiecki (73 kg) i Jakub Kubieniec (81 kg). Z tej dwójki jedno zwycięstwo odniósł Szwarnowiecki, ale później został pokonany przez mistrza olimpijskiego z Londynu (z kat. 66 kg) Gruzina Łaszę Szawdatuaszwilego.

W niedzielę wystąpi pięcioro Polaków, w tym Katarzyna Furmanek (+78 kg), która niedawno wygrała zawody Pucharu Świata w Pradze, a w imprezie tej samej rangi w Casablance była druga.