Ostatni bieg dla Dahlmeier, puchar dla Domraczewej

Laura Dahlmeier wygrała ostatni w tym sezonie bieg Pucharu Świata w biathlonie. Tuż za nią przybiegła Gabriela Soukalova. Pech nie oszczędził Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak, która uczestniczyła w kraksie na pierwszym okrążeniu i ostatecznie zajęła miejsce z tyłu stawki. Po Puchar Świata sięgnęła Daria Domraczewa.

Dopiero 13. miejsce zajęła Finka Kaisa Makarainen - jedyna zawodniczka, która miała jeszcze szansę odebrać Białorusince Kryształową Kulę. Straciła ją jednak popełniając łącznie pięć błędów na strzelnicy.

W klasyfikacji biegu ze startu wspólnego najlepsza okazała się inna młoda Niemka Franziska Preuss. 21-letnia zawodniczka, dwukrotna medalistka MŚ w Kontiolahti, zgromadziła 218 punktów i o osiem wyprzedziła Ukrainkę Walję Semerenko.

O dużym pechu może mówić jedyna Polka w stawce Nowakowska-Ziemniak. Już na pierwszym okrążeniu przewróciła się jadąca obok niej Kanadyjka Rosanna Crawford, powodując upadek zawodniczki AZS AWF Katowice, a także Czeszki Veroniki Vitkovej. Na domiar złego uszkodzeniu uległ sprzęt Polki, która wróciła do rywalizacji z minutą straty, na 29. pozycji. Ostatecznie była 24, a sezon zakończyła na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Pozostałe Polki nie startowały w Chanty-Mansyjsku.