Powtórka z rozrywki. Pogoń znowu skuteczna w końcówce!

Piłka ręczna

W meczu druzyn bijących się o trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Górnik Zabrze zremisował w Szczecinie z Pogonią 31:31. Podobnie jak w pierwszym meczu obu drużyn, szczecinianie popisali się skuteczną pogonią w końcówce i tak jak przed kilkoma miesiącami w Zabrzu wyrównującą bramkę zdobył w ostatnich sekundach Bartosz Konitz.

Po pasjonującym widowisku w pierwszym meczu między oboma drużynami kibice spodziewali się z pewnością niemniej emocjonującego starcia w Szczecinie. Na końcu szczecińscy fani liczyli jednak na zwycięstwo z Górnikiem i zapewnienie sobie trzeciego miejsca po fazie zasadniczej PGNiG Superligi.

Od początku na parkiecie nie brakowało walki, ale z każdą minutą coraz lepiej prezentowali się goście z Zabrza. Efekt? 5-bramkowe prowadzenie do przerwy i solidna zaliczka przed drugą połową. Połową, która okazała się kolejnym dreszczowcem z, co by nie powiedzieć, szczęśliwym zakończeniem dla gospodarzy.

Jeszcze na dwie minuty przed końcową syreną Pogoń przegrywała dwoma bramkami, a chwilę wcześniej nie wykorzystała podwójnej przewagi liczebnej. Górnicy też nie byli jednak skuteczni w ostatnich akcjach i dali gospodarzom szansę na wyrównanie. W ostatniej akcji piłka trafiła do Bartosza Konitza i tak, jak przed kilkoma miesiącami, pięknym rzutem zapewnił Pogoni remis.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 31:31 (11:16)

Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń, Bartosz Konitz, Michal Bruna po 6; dla Górnika - Bartłomiej Tomczak i Patryk Kuchczyński po 7, Aleksandr Tatarincew 5, Paweł Niewrzawa 4.