Niemcy pokonani! Kadra U-21 triumfuje w Turnieju Czterech Narodów

Reprezentacja Polski U-21 prowadzona przez Marcina Dornę wygrała 2:1 z Niemcami w meczu rozgrywanym w Jenie w ramach Turnieju Czterech Narodów. Wygrana zapewniła biało-czerwonym triumf w całym turnieju. Bramki dla polskiej ekipy zdobyli Mariusz Stępiński i Piotr Zieliński.

Liczne roszady, których dokonał Marcin Dorna zdały egzamin. Mimo, że mecz toczył się pod dyktando Niemców, to w drugiej części to biało-czerwoni wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 69. minucie Mariusz Stępiński otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola i po minięciu w polu karnym dwóch rywali perfekcyjnym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy pokonał niemieckiego golkipera. Był to czwarty gol napastnika krakowskiej Wisły w rozgrywkach.

Pięć minut później napastnik krakowskiej Wisły z 10 metrów trafił w poprzeczkę bramki Niemców, ale skuteczną dobitką popisał się gracz Empoli Piotr Zieliński. W 77. minucie gospodarze odpowiedzieli za sprawą Marca Stendery, który pokonał Damiana Podleśnego strzałem z rzutu karnego, ale na doprowadzenie do wyrównania Niemcom zabrakło i czasu i szczęścia.

Polacy zgromadzili 13 punktów i choć pozostali uczestnicy Turnieju Czterech Narodów mają do rozegrania jeszcze po jednym meczu to nic już nie odbierze Polsce zwycięstwa w TCN. Drugich w tabeli Włochów czekają jeszcze dwa pojedynki, ale ich strata do drużyny Marcina Dorny wynosi już siedem "oczek".

Turniej Czterech Narodów jest rozgrywany od 2001 roku. Polska dołączyła do rozgrywek od edycji 2010/2011, zastępując reprezentację Austrii. Punktowo to już jest najlepszy start Polaków w Turnieju Czterech Narodów. Poprzednie edycje kończyliśmy z 7, 6, 8 i 9 punktami.

Niemcy - Polska 1:2 (0:0)

Bramki: Stendera 77' (k) - Stępiński 69', Zieliński 74'

Polska: Damian Podleśny - Tomasz Kędziora, Paweł Dawidowicz, Igor Łasicki, Hubert Matynia - Dariusz Formella (62' Maik Lukowicz), Alan Uryga, Radosław Murawski, Piotr Zieliński (90' Adam Dźwigała), Martin Kobylański (75' Łukasz Wroński) - Mariusz Stępiński.

Żółta kartka: Stępiński

Sędzia: Dino Tommasi (Włochy)