W sobotę o zwycięstwo na liczącym 194 kilometry odcinku z Cervery do Port Aventura walczyli uczestnicy długiej ucieczki. Triumfował Rosjanin Siergiej Czerniecki (Katiusza), przed Francuzem Julianem Alaphilippe (Etixx-Quick Step) oraz Paterskim, który wyprzedził kilkunastu rywali.

Paterski po raz kolejny pokazał się w Katalonii z bardzo dobrej strony. Wcześniej wygrał pierwszy etap, a prowadzenie utrzymał także po drugim. Szanse na wysoką lokatę pogrzebał w czwartek na najtrudniejszym odcinku do stacji narciarskiej La Molina.

W klasyfikacji generalnej nie nastąpiły większe zmiany. Porte wyprzedza o pięć sekund Włocha Domenico Pozzovivo oraz o siedem Hiszpana Alberto Contadora.

 

Dookoła Alentejo: Paweł Bernas wygrał etap i został liderem

Paweł Bernas wygrał w Vila Nova de Santo Andre czwarty etap i został liderem wyścigu kolarskiego wokół portugalskiej prowincji Alentejo. Zawodnik ekipy ActiveJet wyprzedził o pięć sekund grupkę pościgową, którą przyprowadził Hiszpan Delio Fernandez (W52).

W klasyfikacji generalnej podopieczny Piotra Kosmali wyprzedza Fernandeza również o pięć sekund. Wyścig zakończy się w niedzielę w Reguengos de Monsaraz.

W ubiegłym tygodniu 24-letni Bernas odniósł zwycięstwo etapowe oraz w klasyfikacji punktowej w innym wyścigu w południowej Portugalii - GP Liberty Seguros.

Settimana Coppi-Bartali: Chicchi wygrał etap, Matysiak piąty

Włoch Francesco Chicchi (Androni Giocattoli) wygrał w miejscowości Crevalcore, po finiszu z peletonu, trzeci etap wyścigu kolarskiego Settimana Coppi-Bartali. Piąte miejsce zajął Bartłomiej Matysiak (CCC Sprandi Polkowice) .

Koszulkę lidera obronił Brytyjczyk Ben Swift (Sky). Najlepszy z zawodników ekipy z Polkowic, Włoch Davide Rebellin zajmuje wciąż 14. pozycję ze stratą 2.33 min.

Wyścig w regionie Emilia-Romania upamiętnia legendy włoskiego i światowego kolarstwa z połowy XX wieku - Fausto Coppiego i Gino Bartalego. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Pavullo.