Mistrzostwa par żużlowych: triumf Danii, Polska druga w Toruniu

Żużel

Duńczycy Nicki Pedersen i Niels-Kristian Iversen wygrali pierwszy z trzech turniejów nieoficjalnych żużlowych mistrzostw świata par, który w sobotę odbył się w Toruniu. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Polski, a trzecie Australijczycy.

Słabo, za sprawą Krzysztofa Kasprzaka, zawody na Motoarenie rozpoczęli reprezentanci Polski. Już po dwóch startach trener Marek Cieślak sięgnął po rezerwowego Piota Pawlickiego, co poprawiło miejsce biało-czerwonych w klasyfikacji. Mimo trudnej sytuacji para Jarosław Hampel – Piotr Pawlicki zdołała awansować do barażu i w nim pokonała 5:1 Australię.

W finale wieczoru świetnie spisujący się Duńczycy nie dali szans Polakom pokonując ich 5:1 i zapewnili sobie prowadzenie w klasyfikacji po pierwszym turnieju. Kolejne dwa odbędą się w niemieckim Guestrow (11 kwietnia) oraz duńskim Esbjergu (9 maja).