W Berlinie tylko srebro. Porażka Resovii w finale, dramat Skry w meczu o III miejsce

Siatkarze Asseco Resovii przegrali 0:3 z Zenitem Kazań w finale Ligi Mistrzów. W meczu o III miejsce PGE Skra Bełchatów uległa 2:3 po dramatycznym spotkaniu gospodarzom Final Four - Berlin Recyvling Volleys.

Debiutujący w Final Four rzeszowianie w sobotę w trzech setach ograli mistrzów Polski, którzy mają już na swoim koncie srebrny i dwa brązowe medale LM. Również w finale podopieczni Andrzeja Kowala zmierzyli się z dużo bardziej utytułowanym rywalem. Zespół z Kazania wygrywał LM w 2008 i 2012 roku. Przed pojedynkiem Asseco Resovii z PGE Skrą w Max Schmeling Halle Zenit o miejsce w ścisłym finale walczył z Berlin RV i wygrał to starcie 3:1.

Przed finałem mecz Berlin Recycling Volleys z PGE Skrą Bełchatów rozstrzygnął sprawę trzeciego miejsca tegorocznej Ligi Mistrzów. Po emocjonującym spotkaniu, zakończonym prawdziwym dreszczowcem w tie-breaku gospodarze imprezy cieszyli się ze zdobycia brązowych medali. Skra przegrała 2:3 (21:25, 25:19, 20:25, 28:26, 21:23). Dla druzyny z Berlina to pierwszy w historii medal LM.

Finałowa konfrontacja Zenitu Kazań z Asseco Resovią Rzeszów nie miała takiej dramaturgii. W premierowej odsłonie od początku przewagę uzyskali siatkarze ze stolicy Tatarstanu (8:5, 12:9). Od początku meczu punktowali siatkarzy z Rzeszowa zagrywką, w czym celował szczególnie Kubańczyk Wilfredo Leon. Od stanu 13:10 wicemistrzowie Polski zanotowali serię sześciu wygranych akcji z rzędu i na drugiej przerwie mieli trzy punkty przewagi (13:16). Siatkarze Zenitu zdołali wyrównać (18:18) i wygrać końcówkę tej partii.

Podobnie było w drugim secie. Ekipa z Rzeszowa przegrywała od początku seta, później zniwelowała straty (15;14), ale w końcówce nie miała wiele do powiedzenie. Podopieczni Andrzej Kowala dobrze rozpoczęli trzecią partię (0:4, 4:8), ale siatkarze Zenitu odrobili straty w środkowej części seta (12:12) i znów pewnie wygrali w końcówce seta. Matthew Anderson zdobył decydujące punkty, które przypieczętowały triumf Zenitu w Lidze Mistrzów.

FINAŁ LIGI MISTRZÓW 2014/15

Zenit Kazań - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

Zenit: Wilfredo Leon Venero, Andriej Aszczew, Maksim Michajłow, Jewgienij Siwożelez, Nikołaj Apalikow, Igor Kobzar – Teodor Sałparow (libero) – Wiktor Poljetajew, Mathew Anderson, Mir Sa Marouflakrani.
Asseco Resovia: Nikolaj Penczew, Russell Holmes, Jochen Schoeps, Marko Ivovic, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga - Krzysztof Ignaczak (libero) – Dawid Konarski, Michał Żurek, Rafał Buszek, Paul Lotman

Mecz o III miejsce

Berlin Recycling Volleys - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 19:25, 25:20, 26:28, 23:21)

Berlin RV: Kawika Shoji, Scott Touzinski, Tomas Kmet, Paul Carroll, Robert Kromm, Johannes Bontje - Thomas Shoji (libero), Martin Krystof, Sebastian Kuhner, Felix Fischer, Christian Dunnes, Franchesko De Marchi.
PGE Skra: Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Nicolas Marechal, Srecko Lisinac, Nicolas Uriarte, Facundo Conte, - Ferdinand Tille (libero) - Kacper Piechocki (libero), Wojciech Włodarczyk, Aleksa Brdjovic, Andrzej Wrona, Maciej Muzaj.