Trener futbolistek: Wygrać i przedłużyć serię zwycięstw

Piłka nożna
Trener futbolistek: Wygrać i przedłużyć serię zwycięstw
fot. PAP
Trener Wojciech Basiuk

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet zagra 6 kwietnia na wyjeździe z Finlandią, a trzy dni później w Ząbkach podejmie drugi zespół Francji. - To ważne dla nas testy. Bardzo chcielibyśmy podtrzymać naszą dobrą passę – powiedział trener Wojciech Basiuk.

Reprezentacja Finlandii w marcowym rankingu FIFA została sklasyfikowana na 24. miejscu, Polska na 32., a Francja była trzecia.

- Francuzki nie przyjadą w pierwszym składzie, ale i tak będzie to – podobnie jak mecz z Finkami – trudny sprawdzian i fajna okazja do weryfikacji naszego zespołu. Bardzo chcielibyśmy oczywiście wygrać i przedłużyć serię zwycięstw – dodał selekcjoner.

Polki zaczęły tegoroczną serię gier towarzyskich od wyjazdowej porażki z Islandią U23 1:3, potem pokonały na Węgrzech drużynę gospodarzy 7:2 i wygrały bez straty gola turniej w Chorwacji (2:0 z Irlandią Północną, 0:0 z Chorwacją, 2:0 z Rumunią i 2:0 ze Słowacją).

- Spotkamy się w sobotę w Warszawie, dzień później po świątecznym śniadaniu polecimy do Finlandii. Wracamy do stolicy we wtorek – powiedział Basiuk.

Kadra przygotowuje się do startujących jesienią eliminacji do mistrzostw Europy 2017. Finały mistrzostw z udziałem 16 zespołów zostaną rozegrane w Holandii. Losowanie grup zaplanowano na 20 kwietnia.

Mecz z Finlandią rozegrany zostanie w Eerikkila 6 kwietnia o 16.00, spotkanie z Francją w Ząbkach 9 kwietnia o 12.00.

Kadra Polski:

Bramkarki: Daria Antończyk i Anna Szymańska

Pozostałe zawodniczki: Karolina Koch, Jolanta Siwińska, Anna Zapała, Natalia Chudzik, Agata Guściora, Katarzyna Daleszczyk, Ewelina Kamczyk, Katarzyna Konat, Patrycja Balcerzak, Gabriela Grzywińska, Ewa Pajor, Aleksandra Sikora, Sylwia Matysik, Nikol Kaletka, Dominika Grabowska, Martyna Wiankowska.

Az, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze