Atom Trefl Sopot w półfinale Orlen Ligi

Znakomita passa siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot trwa! Po zdobyciu Pucharu Polski i awansie do finału Pucharu CEV, sopocianki pewnie ograły 3:1 drużynę Budowlanych Łódź i awansowały do półfinałów play-off Orlen Ligi.

Atomówki miały przewagę od początku premierowej odsłony, siatkarki z Łodzi dotrzymywały im jednak kroku i jeszcze w środkowej części seta, po skutecznym bloku był remis 11:11. W tym momencie skończyła się wyrównana walka. Druga przerwa techniczna to już cztery punkty zaliczki gospodyń. Końcówka miała jednostronny przebieg: sopocianki powiększały przewagę i pewnie wygrały 25:16.

Drugi set miał podobny przebieg. Po asie serwisowym Magdaleny Śliwy (8:7) wydawało się, że łodzianki są w stanie nawiązać walkę. Kolejne akcje przyniosły jednak powodzenie gospodyniom (12:7). W ostatnim w tej partii zrywie siatkarki Budowlanych zmniejszyły dystans (12:10), ale to było wszystko, na co je było w tej partii stać. Atomówki bezwzględnie wykorzystywały coraz słabsze przyjęcie siatkarek z Łodzi i powiększały przewagę. Wynik tej odsłony na 25:15 ustaliła skutecznym atakiem z lewego skrzydła.

Trzecia partia zaczęła się od mocnego uderzenia sopocianek. Po skutecznym bloku Mai Tokarskiej Atom prowadził 4:1 i opiekun łodzianek Błażej Krzyształowicz poprosił o czas. Reprymenda szkoleniowca pomogła, bo przyjezdne zniwelowały straty. Na pierwszej przerwie przegrywały już tylko jednym punktem. Skuteczny blok Doroty Ściurki przyniósł wyrównanie (13:13), a w kolejnej akcji Magdalena Śliwa dała prowadzenie Budowlanym. Druga przerwa to dwa punkty przewagi łodzianek, a błędy pogrążonych w marazmie sopocianek w kolejnych akcjach powiększały przewagę przyjezdnych. As serwisowy Natalii Skrzypkowskiej zakończył tę odsłonę.

Podrażnione Atomówki od początku czwartego seta zabrały się do roboty. Po autowym ataku Sanji Popović schodziły na pierwszą przerwę prowadząc 8:2. W środkowej części seta na parkiecie nadal istniała tylko jedna drużyna, po ataku blok-aut Katarzyny Zaroślińskiej ekipa Atomu prowadziła 16:4. Taki wynik nie dawał Budowalnym większych nadziei w końcowej fazie tej partii. Łodzianki zdołały przekroczyć barierę dziesięciu punktów, a sopocianki spokojnie zmierzały ku półfinałom. As serwisowy Charlotte Leys dał piłkę meczową (24:12), a atak z lewego skrzydła Klaudii Kaczorowskiej zakończył spotkanie.

PGE Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:1 (25:16, 25:15, 17:25, 25:14)

PGE Atom Trefl: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Falyn Fonoimoana, Anna Kaczmar, Anna Miros.
Budowlani: Gabriela Polańska, Sanja Popovic, Sylwia Pycia, Ewelina Sieczka, Natalia Skrzypkowska, Magdalena Śliwa - Valerie Courtois (libero) - Martyna Grajber, Aleksandra Sikorska, Dorota Ściurka.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla Atomu Trefla Sopot. Siatkarki z Sopotu awansowały do półfinałów Orlen Ligi. W tej fazie rozgrywek zmierzą się z Polskim Cukrem Muszynianką. Drużyna z Muszyny wyeliminowała w ćwierćfinałach Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza.