Zablokowane marzenia. Chemik bez medalu Ligi Mistrzów

Siatkarki Chemika Police przegrały 0:3 z Vakifbankiem Stambuł i zakończyły Final Four Ligi Mistrzów na czwartym miejscu. Naszpikowany gwiazdami zespół ze Stambułu nie pozostawił gospodyniom turnieju finałowego żadnych złudzeń i zasłużenie sięgnął po brązowy medal.

Po półfinałowej porażce z Unendo Yamamay Busto Arsizio siatkarki Chemika Police z dużym animuszem rozpoczęły starcie o brąz. Ich przeciwniczki -  naszpikowana gwiazdami drużyna Vakifbanku Stambuł, w początkowej fazie pierwszego seta miały jeszcze chyba w pamięci przegraną w pojedynku z rywalem zza miedzy - Eczacibasi i nie mogły poradzić sobie z ambitnie grającymi policzankami. Gdy Turczynki weszły jednak na swój właściwy poziom, momentalnie dopadły gospodynie, które od stanu 14:10 straciły pięć punktów z rzędu. Chemik przegrał  więc środkową fazę seta, przegrał także końcówkę i w konsekwencji całą partię 19:25...

W drugiej odsłonie trzeba było więc wyciągnąć wnioski i wyrównać stan meczu. Niestety znowu gra policzanek wyglądała dobrze tylko do środkowej fazy seta, do momentu gdy kolejny kryzys dotknął ekipy prowadzonej  przez Giuseppe Cuccariniego. Tym razem Chemik podniósł się jednak w końcówce i wyszedł nawet na prowadzenie 20:19. Wtedy jednak na boisku pojawiła się 20-letnia Kübra i wspomagana Caroliną Costagrande trzykrotnie zablokowała ataki gospodyń. Druga partia wymknęła się więc Chemiczkom z rąk.

Niewielu było optymistów,  którzy po dwóch przegranych setach wierzyliby jeszcze w wygraną Chemika. Co najgorsze, policzanki sprawiały wrażenie podłamanych takim obrotem spraw i od początku tej odsłony były tłem dla rywalek. Te znowu błyszczały na bloku i stopniowo budowały przewagę, która w pewnym momencie wynosiła nawet 9 punktów. Małgorzatę Glinkę i jej koleżanki stać jeszcze było na jeden zryw, ale handicap jaki uzyskały Turczynki był zbyt duży. Seta i cały mecz zakończył as serwisowy w wykonaniu Sheilli. To oznaczało czwarte miejsce dla Chemika w Lidze Mistrzów 2015.

Chemik Police - VakifBank Stambuł 0:3 (19:25, 21:25, 17:25)

Chemik: Maja Ognjenovic, Agnieszka Bednarek-Kasza, Stefana Veljkovic, Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Ana Bjelica oraz Mariola Zenik (libero), Aleksandra Jagieło, Izabela Kowalińska

VakifBank: Naz Aydemir, Milena Rasic, Robin De Krujf, Gozde Sonsirma, Carolina Costagrande, Sheilla Castro oraz Gizem Orge (libero) i Kubra Akman