Stara Dama odmłodniała! Odrodzony Juventus w finale Pucharu Włoch!

Gole Alessandro Matriego, Roberto Pereyry i Leonardo Bonucciego sprawiły, że Juventus wygrał z Fiorentiną na jej terenie 3:0 i awansował do finału Pucharu Włoch. Piłkarze z Florencji tym samym zaprzepaścili zwycięstwo 2:1, które odnieśli miesiąc temu na Juventus Stadium.

Porażka Juventusu przed własną publicznością postawiła Starą Damę w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem. Szkoleniowiec turyńczyków Massimiliano Allegri w drugim spotkaniu przeciwko Fiorentinie postawił więc na zmienników, którzy na "fantazji" mieli pokonać rywala i odrobić straty na jego boisku. Do przerwy rezerwowi zdawali egzamin, a z najlepszej strony zaprezentował się duet Pereyra - Matri.

Ten drugi do siatki gospodarzy trafił już w 21. minucie, dobijając zablokowane uderzenie Pereyry z woleja. Argentyńczyk swojego gola zdobył w 44. minucie, gdy na długim słupku zamknął akcję lewą stroną boiska. O wielkim pechu mogli z kolei mówić piłkarze z Florencji, którzy dwa razy znaleźli patent na Marco Storariego. Najpierw arbiter nie uznał jednak gola Salaha, który przed uderzeniem faulował rywala. Tuż przed bramką na 0:2 do siatki trafił także Savić, ale on z kolei w momencie podania był na pozycji spalonej.

Do przerwy sytuacja Fiorentiny była więc zła, a już w 59. minucie wydawała się wręcz tragiczna. Leonardo Bonucci ładnie uwolnił się spod krycia obrońców i mocnym strzałem z pierwszej piłki wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. W tym momencie gospodarzom do awansu potrzebne były trzy gole. Zadanie było awykonalne, a Juventus spokojnie dowiózł zwycięstwo do końca. Goście stracili tylko Alvaro Moratę, który po jednym z ostrych wejść został odesłany do szatni przez sędziego.

W finale Juventus zmierzy się z Napoli lub Lazio. W pierwszym meczu tych zespołów był remis 1:1. Transmisja rewanżu w środę od 20:40 w Polsacie Sport Extra!

Fiorentina - Juventus FC 0:3
Bramki: Alessandro Matri 21, Roberto Pereyra 44, Leonardo Bonucci 59

Fiorentina: 1. Neto - 15. Stefan Savić, 2. Gonzalo Rodríguez (82, 40. Nenad Tomović), 19. José María Basanta, 28. Marcos Alonso - 14. Matías Fernández, 10. Alberto Aquilani, 20. Borja Valero - 17. Joaquín (66, 18. Alessandro Diamanti), 33. Mario Gómez (73, 30. Khouma Babacar), 74. Mohamed Salah.

Juventus: 30. Marco Storari - 20. Simone Padoin, 19. Leonardo Bonucci, 3. Giorgio Chiellini, 33. Patrice Evra - 23. Arturo Vidal, 8. Claudio Marchisio, 27. Stefano Sturaro - 32. Alessandro Matri (74, 11. Kingsley Coman; 89, 14. Fernando Llorente), 9. Álvaro Morata, 37. Roberto Pereyra (82, 5. Angelo Ogbonna).

Żółte kartki: Rodríguez, Fernández - Sturaro, Chiellini, Marchisio, Vidal.
Czerwona kartka: Álvaro Morata (88. minuta, Juventus).

Sędziował: Davide Massa.