Loteria na BayArena. Karne dają Bayernowi półfinał!

120 minut nie przyniosło roztrzygnięcia w Leverkusen, więc zawodników Bayeru i Bayernu czekał konkurs jedenastek. W tym lepsi okazali się mistrzowie Niemiec: jeden z rzutów karnych obronił Manuel Neuer, a swoją próbę pewnie wykorzystał Robert Lewandowski. Bayern po ciężkim boju melduje się w półfinale; innym półfinalistą została drugoligowa Arminia Bielefeld, która ograła po jedenastkach Borussię Moenchengladbach.

Aptekarze, którzy znajdują się w świetnej dyspozycji mieli być ciężkim rywalem dla zdziesiątkowanego Bayernu. Pierwszym wyborem w linii ataku Pepa Guardioli był dziś Robert Lewandowski, partnerem Polaka był Thomas Mueller.

Spotkanie długo nie przynosiło roztrzygnięcia; Bayern nie potrafił zawiązać skutecznej akcji, a w ofensywie Bawarczyków czegoś brakowało. Gospodarze byli równorzędnym rywalem i momentami przeważali. W 60. minucie bramkę po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry zdobył Robert Lewandowski, jednak sędzia gola nie uznał.

Bramki nie przyniosła również dogrywka i na BayArena czekał nas konkurs jedenastek. W piątce desygnowanej przez Pepa Guardiolę znalazł się oczywiście Lewandowski; Polak nie pomylił się, a jedyną niewykorzystaną jedenastką okazał się pierwszy strzał gospodarzy: Josipa Drmicia znakomicie wyczuł Manuel Neuer.

W drugim dzisiejszym spotkaniu niemałą niespodziankę sprawiła Arminia Bielefeld. Drugoligowiec wyrzucił z Pucharu Niemiec bijącą się o europejskie puchary Borussię Moenchengladbach. W regulaminowym czasie było 1:1, a zwycięzcę również wyłoniły rzuty karne: Arminia wygrała 5:4.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 0:0 - rzuty karne: 3:4

Arminia Bielefeld - Borussia Moenchengladbach 1:1 - rzuty karne: 5:4