facebook twitter youtube instagram RSS

Puchar CEV nie dla Atomu. Zadecydował złoty set

Siatkarki Atomu Trefla Sopot wygrały 3:1 z Dynamo Krasnodar w rewanżowym spotkaniu finału Pucharu CEV. O tym, kto zdobędzie trofeum zadecydował "złoty set", w którym sopocianki przegrały 10:15.

Siatkarki z Rosji w drodze do finału wyeliminowały kolejno: Igor Gorgonzola Novara z Włoch (3:1, 3:2), fiński Hämeenlinnan Pallokerho (3:0, 3:0), Lokomotiv Baku (0:3, 3:0 - "złoty set" 15:13), Nantes VB (3:0, 3:0) i Rabitę Baku (3:1, 3:0). Ekipa z Krasnodaru w ubiegłym sezonie zajęła czwarte miejsce w lidze i sięgnęła po Puchar Rosji; w obecnym uzyskała trzecią lokatę w fazie zasadniczej i przegrała w ćwierćfinale play-off z Urałoczką Jekaterynburg.

Atomówki w tej edycji Pucharu CEV pokonały: Siewierodonczankę Siewierodonieck z Ukrainy (3:0, 3:0), Gea Happel Amigos Zoersel z Belgii (3:0, 3:0),  Prosecco Doc-Imoco Conegliano z Włoch (1:3, 3:0 - "złoty set" 15:9), rumuński  Ştiinţa Bacău (3:0, 3:0) oraz Galatasaray Stambuł (3:0, 3:2). Trzecia drużyna poprzedniego i półfinalista obecnego sezonu Orlen Ligi do decydujących meczów o Puchar CEV przystąpiła w glorii triumfatora Pucharu Polski.

W pierwszym meczu finałowym Dynamo Krasnodar pokonało PGE Atom Trefl Sopot 3:0(25:18, 25:20, 25:22). Taki wynik oznaczał, że w rewanżu sopocianki musziały wygrać 3:0 lub 3:1 by doprowadzić do "złotego seta".

Premierowa odsłona rozpoczęła się od falstartu sopocianek. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, nie potrafiły skończyć pierwszej akcji. Efektem była miażdżąca przewaga Dynamo (1:5, 2:8, 3:11). Podopieczne Lorenzo Micelliego dogoniły rywalki w środkowej części seta (14:14). Przełomowym momentem była seria udanych zagrywek Katarzyny Zaroślińskiej, która dała Atomowi prowadzenie 23:19. Rosjanki wróciły jeszcze do gry, zdołały wyrównać, ale walkę na przewagi wygrały gospodynie.Skuteczny, pojedynczy blok Zuzanny Efimienko dał piłkę setową, a skuteczny atak Falyn Fonoimoany zakończył seta.

Po wyrównanym początku drugiej partii inicjatywę przejęła drużyna z Krasnodaru. Po sześciu wygranych akcjach z rzędu (4:10) siatkarki Dynamo uzyskały przewagę, której nie oddały już do końca seta. Trzecia odsłona, podobnie jak pierwsza była bardzo wyrównana. W końcówce siatkarki z Krasnodaru były bliskie zwycięstwa (21:23), ale sopocianki znów wygrały wojnę nerwów triumfując w walce na przewagi. W czwartym secie znów emocje i znów górą podopieczne Lorenzo Micelliego. Skuteczne ataki 24:20 Charlotte Leys i Anny Miros doprowadziły gospodynie do wygranej 25:22, co oznaczało, że o tym, kto zdobędzie Puchar CEV zadecyduje "złoty set". W tej rozstrzygającej partii lepiej spisała się drużyna z Rosji. Skuteczne ataki Tatiany Koszeliewej dały im przewagę przy zmianie stron (4:8), w końcówce Atomówki goniły wynik, były bliskie wyrównania (10:11), ale decydujące piłki padły łupem Koszeliewej - zawodniczki numer 1 tego meczu.

PGE ATOM TREFL SOPOT - DYNAMO KRASNODAR 3:1 (26:24, 18:25, 26:24, 25:22), "złoty set" 10:15. Pierwszy mecz - 0:3, Puchar CEV dla DYNAMO.

19:42

Początek spotkania w Ergo Arenie o godzinie 20.00. Transmisja w Polsacie Sport.

19:46

W pierwszym meczu finałowym Dynamo Krasnodar pokonało PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:18, 25:20, 25:22). Taki wynik oznacza, że w rewanżu sopocianki muszą wygrać 3:0 lub 3:1 by doprowadzić do "złotego seta".

Przypomnijmy tamto spotkanie:

19:51

W pierwszym spotkaniu najlepiej punktowały: Tatiana Koszeliewa (20), Lubow Szaszkowa (13), Natalia Dianskaja (10) - Dynamo; Anna Miros (12), Katarzyna Zaroślińska (10) - Atom.

/ fot. CEV

20:02

Mecz w  Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Tomasz Wójtowicz.

20:02

ATOM - DYNAMO 0:0, 1:1 Pierwszy punkt pada łupem Rosjanek, ale w kolejnej akcji odpowiada Klaudia Kaczorowska.

19:51

ATOM - DYNAMO 0:0, 1:5 Niestety, oglądamy falstart sopocianek. Lorenzo Micelli prosi o czas.

/ fot. CEV

20:05

ATOM - DYNAMO 0:0, 1:7 Lubow Szaszkowa kończy kontrę Dynama.

20:06

ATOM - DYNAMO 0:0, 2:8 Sześć punktów zaliczki ekipy z Krasnodaru na pierwszej przerwie technicznej.

20:08

ATOM - DYNAMO 0:0, 3:9 Lubow Szaszkowa obija blok sopocianek na prawym skrzydle.

20:09

ATOM - DYNAMO 0:0, 3:11 Lorenzo Micelli bierze drugi czas.

20:11

ATOM - DYNAMO 0:0, 6:12 Charlotte Leys obiła blok rywalek.

20:12

ATOM - DYNAMO 0:0, 7:12 Zuzanna Efimienko skutecznie z przechodzącej piłki.

19:51

ATOM - DYNAMO 0:0, 8:12 Trzy akcje z rzędu padają łupem Atomówek. Fragment dobrej gry gospodyń i Konstantin Uszakow prosi o przerwę.

/fot. CEV

20:15

ATOM - DYNAMO 0:0, 10:13 Charlotte Leys - as serwisowy.

20:16

ATOM - DYNAMO 0:0, 12:13 Autowy atak rywalek i już tylko punkt straty sopocianek.

20:17

ATOM - DYNAMO 0:0, 14:14 Atomówki wyrównują! Izabela Bełcik blokuje atak Tatiany Koszeliewej.

20:18

ATOM - DYNAMO 0:0, 14:16 Tatiana Koszeliewa skutecznym atakiem zaprasza obie drużyny na drugą przerwę.

20:20

ATOM - DYNAMO 0:0, 15:16 Punktuje Falyn Fonoimoana.

20:21

ATOM - DYNAMO 0:0, 16:18 Falyn Fonoimoana skuteczna w ataku, ale w kolejnej akcji psuje zagrywkę.

20:22

ATOM - DYNAMO 0:0, 17:19 Lubow Szaszkowa kiwa blok sopocianek.

20:22

ATOM - DYNAMO 0:0, 18:19 Charlotte Leys obija blok rywalek.

20:24

ATOM - DYNAMO 0:0, 20:19 As serwisowy Katarzyny Zaroślińskiej! Atom na prowadzeniu i o czas prosi opiekun drużyny z Krasnodaru.

20:25

ATOM - DYNAMO 0:0, 21:19 Katarzyna Zaroślińska kończy kontrę sopocianek.

20:26

ATOM - DYNAMO 0:0, 23:19 Katarzyna Zaroślińska znów punktuje zagrywką!

20:27

ATOM - DYNAMO 0:0, 23:21 Charlotte Leys zablokowana.

20:29

ATOM - DYNAMO 0:0, 23:23 Sopocianki nie potrafią skończyć ataków, skuteczna jest za to Tatiana Koszeliewa.

20:30

ATOM - DYNAMO 0:0, 24:24 Skuteczny blok ekipy z Krasnodaru daje piłkę setową przyjezdnym, ale Atom broni się w kolejnej akcji.

20:32

ATOM - DYNAMO 1:0 (26:24) Blok Zuzanny Efimienko daje sopociankom piłkę setową, a skuteczny atak  Falyn Fonoimoany zakończył premierową odsłonę!

20:37

ATOM - DYNAMO 1:0, 1:1 Katarzyna Zaroślińska punktuje z prawego skrzydła.

20:38

ATOM - DYNAMO 1:0, 1:2 Falyn Fonoimoana szczęśliwie kończy atak Atomu.

20:39

ATOM - DYNAMO 1:0, 3:4 Punktuje Tatiana Koszeliewa.

20:40

ATOM - DYNAMO 1:0, 4:4 Brittnee Cooper ze środka.

20:41

ATOM - DYNAMO 1:0, 4:6 Zablokowana Katarzyna Zaroślińska.

20:42

ATOM - DYNAMO 1:0, 4:8 Atak z przechodzącej piłki daje ekipie z Krasnodaru cztery punkty zaliczki na pierwszej przerwie.

20:43

ATOM - DYNAMO 1:0, 4:9 Skuteczny blok siatkarek Dynamo i Lorenzo Micelli prosi o czas.

20:45

ATOM - DYNAMO 1:0, 5:10 Falyn Fonoimoana obija blok rywalek i kończy serię sześciu kolejnych akcji wygranych przez Dynamo.

20:47

ATOM - DYNAMO 1:0, 6:13 Dynamo powiększa przewagę.

20:47

ATOM - DYNAMO 1:0, 7:13 Tatiana Koszeliewa kiwa w aut.

20:49

ATOM - DYNAMO 1:0, 8:14 Fabiola serwuje w aut.

20:51

ATOM - DYNAMO 1:0, 11:15 Kiwa Izabela BełcikKonstantin Uszakow prosi o czas.

20:52

ATOM - DYNAMO 1:0, 11:16 Pięć punktów przewagi Dynamo na drugiej przerwie.

20:56

ATOM - DYNAMO 1:0, 12:18 Tatiana Koszeliewa znów skutecznie i o czas prosi Lorenzo Micelli.

20:58

ATOM - DYNAMO 1:0, 14:18 Atak Fernandy Garay sędziowie błędnie interpretują jako autowy.

20:59

ATOM - DYNAMO 1:0, 15:21 Katarzyna Zaroślińska atakuje w aut.

21:00

ATOM - DYNAMO 1:0, 17:21 Brittnee Cooper punktuje zagrywką.

21:01

ATOM - DYNAMO 1:0, 18:22 Anna Miros obija dłonie Tatiany Koszeliewej.

21:04

ATOM - DYNAMO 1:1 (26:24, 18:25) Marina Mariuchnich daje przyjezdnym piłkę setową, a w kolejnej akcji Fabiola skuteczną zagrywką wyrównuje stan meczu. Sopocianki nie mogą już sobie dziś pozwolić na przegraną.

21:08

ATOM - DYNAMO 1:1, 2:1 Tatiana Koszeliewa uderza po prostej.

21:09

ATOM - DYNAMO 1:1, 2:3 Skuteczny blok siatkarek Dynamo daje im prowadzenie.

21:09

ATOM - DYNAMO 1:1, 2:4 Zablokowana Klaudia Kaczorowska.

21:10

ATOM - DYNAMO 1:1, 3:4 Katarzyna Zaroślińska obija dłonie rywalek.

21:10

ATOM - DYNAMO 1:1, 3:5 Marina Mariuchnich blokuje akcję sopocianek.

21:11

ATOM - DYNAMO 1:1, 3:6 Lorenzo Micelli prosi o przerwę.

21:14

ATOM - DYNAMO 1:1, 6:6 Kiwka Charlotte Leys. Sopocianki odrabiają straty.

21:15

ATOM - DYNAMO 1:1, 8:7 Punkt zaliczki sopocianek na pierwszej przerwie.

21:17

ATOM - DYNAMO 1:1, 10:8 Tatiana Koszeliewa atakuje w aut.

21:18

ATOM - DYNAMO 1:1, 11:8 Izabela Bełcik z drugiej piłki i Konstantin Uszakow bierze czas.

21:20

ATOM - DYNAMO 1:1, 11:10 Tatiana Koszeliewa przedarła się przez blok sopocianek.

21:21

ATOM - DYNAMO 1:1, 11:11 Zablokowana Katarzyna Zaroślińska.

21:22

ATOM - DYNAMO 1:1, 13:11 Falyn Fonoimoana punktuje atakiem po skosie chwilę po wejściu na boisko, a w kolejnej akcji Zuzanna Efimienko popisuje się asem serwisowym.

21:23

ATOM - DYNAMO 1:1, 13:13 Falyn Fonoimoana trafia w boisko, ale mylą się sędziowie, orzekając atak autowy.

21:24

ATOM - DYNAMO 1:1, 13:14 Trzy akcje z rzędu wygrane przez Dynamo, Lorenzo Micelli po raz drugi w tej odsłonie bierze czas.

21:25

ATOM - DYNAMO 1:1, 15:15 Brittnee Cooper skutecznie ze środka.

21:27

ATOM - DYNAMO 1:1, 15:16 Katarzyna Zaroślińska przestrzeliła atak i punkt przewagi Dynamo na drugiej przerwie.

21:28

ATOM - DYNAMO 1:1, 16:17 Tatiana Koszeliewa atakuje w aut.

21:29

ATOM - DYNAMO 1:1, 17:18 Anna Miros skutecznie po skosie.

21:30

ATOM - DYNAMO 1:1, 18:18 Zablokowana Fernanda Garay.

21:30

ATOM - DYNAMO 1:1, 19:19 Kiwka Anny Miros.

21:32

ATOM - DYNAMO 1:1, 19:21 Zablokowana Klaudia Kaczorowska.

21:32

ATOM - DYNAMO 1:1, 20:21 Anna Miros atak blok-aut.

21:33

ATOM - DYNAMO 1:1, 20:22 Klaudia Kaczorowska  atakuje w antenkę.

21:34

ATOM - DYNAMO 1:1, 21:23 Błąd Brittnee Cooper.

21:34

ATOM - DYNAMO 1:1, 22:23 Skutecznie Anna Miros.

21:35

ATOM - DYNAMO 1:1, 23:23 Konstantin Uszakow prosi o czas.

21:37

ATOM - DYNAMO 1:1, 24:23 Tatiana Koszeliewa przestrzeliła atak - piłka setowa dla Atomu.

21:37

ATOM - DYNAMO 1:1, 24:24 Fernanda Garay wyrównuje stan seta.

21:40

ATOM - DYNAMO 2:1 (26:24, 18:25, 26:24) Fernanda Garay atakuje bez bloku w aut! Atom Trefl wciąż pozostaje w grze o Puchar CEV!

21:43

ATOM - DYNAMO 2:1, 1:0 Anna Miros atakiem po bloku rozpoczyna czwartą odsłonę.

21:44

ATOM - DYNAMO 2:1, 2:2 Tatiana Koszeliewa przedziera się przez blok sopocianek.

21:47

ATOM - DYNAMO 2:1, 4:4 Wyrównany początek czwartego seta.

21:47

ATOM - DYNAMO 2:1, 5:5 Klaudia Kaczorowska po bloku rywalek.

21:51

ATOM - DYNAMO 2:1, 7:8 Punkt zaliczki dla siatkarek Dynamo na pierwszej przerwie czwartego seta.

Tymczasem Puchar CEV siatkarzy zdobyła drużyna Dynamo Moskwa. Ekipa ze stolicy Rosji przegrała u siebie z zespołem Energy T.I Diatec Trentino 1:3 (27:25, 19:25, 17:25, 24:26), ale była górą w "złotym secie", w którym wygrała 15:12.

21:52

ATOM - DYNAMO 2:1, 9:9 Agresywna kiwka po prostej Charlotte Leys.

21:54

ATOM - DYNAMO 2:1, 10:10 Tatiana Koszeliewa zablokowana przez Zuzannę Efimienko.

21:55

ATOM - DYNAMO 2:1, 10:12 Przestrzelony atak Anny Miros. Lorenzo Micelli prosi o czas.

21:56

ATOM - DYNAMO 2:1, 11:13 Punktuje Tatiana Koszeliewa.

21:57

ATOM - DYNAMO 2:1, 12:14 Lubow Szaszkowa popisuje się mocnym atakiem i Dynamo utrzymuje przewagę.

21:58

ATOM - DYNAMO 2:1, 13:14 Klaudia Kaczorowska po bloku rywalek w aut.

21:59

ATOM - DYNAMO 2:1, 15:14 Klaudia Kaczorowska przedarła się przez blok rywalek.

21:59

ATOM - DYNAMO 2:1, 16:14 Klaudia Kaczorowska znów skutecznie. Dwa oczka zaliczki sopocianek na drugiej przerwie.

22:02

ATOM - DYNAMO 2:1, 16:16 Skutecznie Tatiana Koszeliewa.

22:03

ATOM - DYNAMO 2:1, 16:17 Alexandra Pasynkowa punktuje zagrywką. Trzy akcje z rzędu wygrane przez Dynamo. Lorenzo Micelli prosi o czas.

22:04

ATOM - DYNAMO 2:1, 18:17 Klaudia Kaczorowska punktuje zagrywką. Czas dla szkoleniowca Dynamo.

22:05

ATOM - DYNAMO 2:1, 19:17 Tatiana Koszeliewa atakuje w siatkę.

22:06

ATOM - DYNAMO 2:1, 20:17 Znakomita seria Klaudii Kaczorowskiej - as serwisowy!

22:07

ATOM - DYNAMO 2:1, 21:18 Charlotte Leys obija blo rywalek.

22:08

ATOM - DYNAMO 2:1, 21:20 Skutecznie Tatiana Koszeliewa.

22:09

ATOM - DYNAMO 2:1, 23:20 Błąd siatkarek Dynamo. Czas dla Konstantina Uszakowa.

22:11

ATOM - DYNAMO 2:1, 24:20 Charlotte Leys agresywną kiwką daje piłkę setową sopociankom!

22:12

ATOM - DYNAMO 2:1, 24:22 Bronią się Rosjanki. Punktuje Lubow Szaszkowa.

22:14

ATOM - DYNAMO 3:1 (26:24, 18:25, 26:24, 25:22) Skuteczny blok Atomówek i koniec meczu! Ale nie koniec emocji. o tym, która z drużyn zdobędzie Puchar CEV zadecyduje "złoty set"!

22:18

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" - 1:0 Autowy atak przyjezdnych rozpoczyna złoego seta.

22:18

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" - 2:0 Skutecznie Anna Miros.

22:19

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" - 3:1 Punktuje Anna Miros.

22:20

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" - 3:3 Atak blok-aut i drużyna z Krasnodaru wyrównuje.

22:21

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" - 3:5 Lorenzo Micelli prosi o czas.

22:23

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 3:6 Atak Charlotte Leys po bloku uznany przez arbitrów za autowy. Protestujący Lorenzo Micelli ukarany żółtą kartką.

22:24

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 4:7 Punktuje Tatiana Koszeliewa.

22:25

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 4:8 Cztery oczka zaliczki dla siatkarek Dynamo przy zmianie stron.

22:26

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 4:9 Lubow Szaszkowa obija blok sopocianek. Lorenzo Micelli bierze czas.

22:28

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 6:10 Charlotte Leys po bloku rywalek.

22:29

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 7:10 Atomówki odrabiają straty. Czas dla Konstantina Uszakowa.

22:30

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 7:11 Skuteczny atak Fernandy Garay.

22:30

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 8:11 Kiwa Katarzyna Zaroślińska.

22:32

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 10:11 Charlotte Leys punktuje zagrywką. Druga przerwa na prośbę Konstantina Uszakowa.

22:32

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 10:12 Tatiana Koszeliewa z drugiej linii.

22:33

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 10:13 Tatiana Koszeliewa znów skutecznie.

22:34

ATOM - DYNAMO 3:1, "złoty set" 10:15 Katarzyna Zaroślińska atakuje w siatkę, a w kolejnej akcji skuteczny blok siatkarek Dynamo dał im Puchar CEV!