ATP Monte Carlo: Djokovic zaczyna z impetem

Pierwszym zawodnikiem trzeciej rundy turnieju Masters w Monte Carlo został - a jakże - numer jeden rankingu ATP, Novak Djoković. Serb pokonał Alberta Ramosa-Vinolasa w dwóch setach.

Djoković rozpoczynał turniej właśnie od drugiej rundy, a po drugiej stronie siatki stanął Albert Ramos-Vinolas. Pierwszy set był właściwie bez historii: Serb pewnie rozbijał rywala, który pod presją często wyrzucał piłki i trafiał w siatkę. O dziwo jedynego gema Ramos-Vinolas ugrał… przełamując Serba na 1:4.

Nieco inaczej wyglądała druga partia, którą Ramos zaczął koncertowo: wygrał trzy pierwsze gemy serwisowe, a piłką na 3:2 wywołał wielką owację na trybunach kortu głównego po tym, jak piekielnie mocnym smeczem po przekątnej nie dał najmniejszych szans Djokovicowi. To jednak tylko podrażniło światową "jedynkę": Serb przełamał Hiszpana na 4:3 i ostatecznie zakończył spotkanie w dwóch setach.

Rywalem Djoko został Andreas Heider-Maurer, który po wyrównanym meczu i dwóch tie-breakach pokonał w trzech setach Bernarda Tomicia.

Innym zawodnikiem, który awansował do trzeciej rundy jest David Ferrer. Hiszpan zameldował się w dalszej fazie turnieju po tym, jak na początku drugiego seta skreczował jego rywal, Victor Estrella Burgos. Pochodzący z Dominikany zawodnik miał problemy z barkiem i nie potrafił nawiązać walki z utytułowanym rywalem. Z tego meczu zapamiętamy jednak aż 13-minutowego gema przy stanie 1:2 w pierwszym secie; zobaczyliśmy w nim aż osiem równowag.

Zestaw dzisiejszych zwycięzców zamyka Marin Cilić, który pokonał Floriana Mayera 2:1.