Pojedynek legend! Boniek zagra z Nielsenem

Inne
Pojedynek legend! Boniek zagra z Nielsenem
graf. Hubert Chmielewski

Już w sobotę 18 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Grand Prix Polski na żużlu. Tego samego dnia dojdzie do pojedynku dwóch wielkich sportowych legend. Na polu golfowym pod Warszawą zmierzą się ze sobą Zbigniew Boniek i Hans Nielsen.

Hans Nielsen to jednen z najlepszych zawodników w historii żużla. Ma w swej kolekcji 22 złote medale mistrzostw świata, czterokrotnie był indywidualnym mistrzem globu (1986, 1987, 1989, 1995). Był jedną z pierwszych zagranicznych gwiazd polskiej ekstraklasy: w latach 1990-93 występował w Motorze Lublin, następnie był podporą Polonii Piła. Pasją Nielsena od zawsze był golf - dyscyplina krańcowo odmienna od żużla, dająca mistrzowi speedwaya okazję do odpoczynku po ekstremalnych przeżyciach. Miłością do golfa zaraził swą córkę Daisy, która zdecydowała się na profesjonalną karierę w tej dyscyplinie.

Nie jest tajemnicą, że żużel i golf to również dwie wielkie pasje Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Legenda łódzkiego Widzewa, Juventusu Turyn, AS Roma i reprezentacji Polski, przyznaje, że właśnie golf jest sportem, który relaksuje go, jak żaden inny:

W golfa gram już od dobrych 6-7 lat. Zacząłem we Włoszech, w tym samym czasie, kiedy w golfa zaczynał grać mój syn. Kilka razy go zaprowadziłem na tego golfa, patrzyłem, jak uderza piłkę i postanowiłem, że sam spróbuję. Szybko się okazało, że to wcale nie było takie proste, jak się mi na początku wydawało. W golfie cenię to, że danego dnia wygra ten, kto jest w danym momencie najlepszy. Tu nie ma sędziego, nie ma przeciwnika, tu nie można oszukać nikogo poza samym sobą. I nawet kiedy komuś na niskim poziomie z kieszeni wypadają piłki, to do niczego nie prowadzi. W poważnej grze, w danym dniu wygra ten, kto jest najlepszy danego dnia, na danym polu

- przyznał niedawno w rozmowie z portalem Golf&Roll.

 

boniek1P
Zbigniew Boniek przyznaje, że gra w golfa od kilku lat. Jak widać interesował się tą dyscypliną znacznie wcześniej. Na zdjęciu na polu golfowym w ośrodku Jockey Club w Rosario z obecnym selekcjonerem reprezentacji Polski Adamem Nawałką i Włodzimierzem Lubańskim - 1978 rok. / fot. PAP

 

Dwie wielkie legendy swych dyscyplin zmierzą się ze sobą w sobotnie przedpołudnie na polu golfowym pod Warszawą. Dla obu panów będzie to z pewnością przedsmak emocji związanych z zawodami Grand Prix Polski na żużlu.

Robert Murawski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze