Ambitna Sevilla, Dynamo nie wytrzymało. Grali Polacy

Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w wyjściowym składzie wygrała u siebie z Zenitem St. Petersburg 2:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Europejskiej. Dynamo Kijów Łukasza Teodorczyka zremisowało z Fiorentiną 1:1. Finał 27 maja w Warszawie.

Niespodzianką zakończyło się starcie w Wolfsburgu, gdzie miejscowe "Wilki" przegrały 1:4 z Napoli. Mecz w Wolfsburgu świetnie zaczęli przyjezdni. Już po kwadransie gry Napoli wyszło na prowadzenie za sprawą trafienia Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk wykazał się dużym sprytem i spokojem pokonując Diego Benaglio. „Wilki” przeżyły prawdziwe piłkarskie trzęsienie ziemi. Niespełna dziesięć minut później włoska ekipa zdobyła drugą bramkę. Tym razem Higuain wcielił się w rolę asystującego, a piłkę do bramki skierował Marek Hamsik. Zespół Dietera Heckinga mimo fatalnego początku nie rezygnował z walki o korzystny rezultat. Jeszcze w pierwszej części gry bramkarz Napoli - Mariano Andujar zatrzymał groźne uderzenia Andre Schuerrle oraz Daniela Caligiuriego.

Tuż po przerwie kapitalnej okazji na gola nie wykorzystał Gonzalo Higuian, który został zatrzymany przez Diego Benaglio w sytuacji sam na sam. W 64. minucie szwajcarski bramkarz Wolfsburga był już jednak bezradny przy uderzeniu Marka Hamsika. Słowak zdobył swoją drugą bramkę tego wieczora. Ekipie Rafaela Beniteza, który obchodził tego dnia 55 urodziny ciągle było mało. Wynik na 4:0 podwyższył rezerwowy Manolo Gabbiadini. Trafienie honorowe dla „Wilków” zanotował Duńczyk Nicklas Bendtner.

Połowiczna radość Polaków po końcowym gwizdku

O krok od skromnego zwycięstwa nad AC Fiorentiną było Dynamo Kijów z Łukaszem Teodorczykiem w składzie. Ukraińcom prowadzenie zapewnił Holender Jeremain Lens. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie, ale nie miał klarownej okazji strzeleckiej. Inicjatywa należała do goście z Florencji, którzy dopiero w doliczonym czasie gry zdołali wyrównać. Bramkę na wagę remisuje zdobył Khouma Babacar.

Dynamo Kijów - Fiorentina 1:1 (1:0)

Bramki: Jermaine Lens 36' - Khouma Babacar 90'+2

Dynamo: Ołeksandr Szowkowski, Danilo Silva, Jewhen Chaczeridi, Aleksandar Dragović, Vitorino Antunes (23' Domagoj Vida), Serhij Sydorczuk (67' Younes Belhanda), Serhij Rybałka, Andrij Jarmolenko, Witalij Bujalski (80' Evgen Chumak), Jeremain Lens, Łukasz Teodorczyk

Fiorentina: Neto, Nenad Tomović, Stefan Savić, Gonzalo Rodriguez, Marcos Alonso, Matias Fernandez, Milan Badelj, Borja Valero (83' Alberto Aquilani), Mohamed Salah, Mario Gomez (78' Khouma Babacar), Joaquin (67' Juan Manuel Vargas)

Sevilla Grzegorza Krychowiaka wyszarpała wygraną nad Zenitem Sankt Petersburg w drugiej połowie. Podopieczni Unaia Emery’ego przegrywali po golu Aleksandra Riazancewa po blisko półgodzinie gry. Przewaga Andaluzyjczyków nie podległa żadnej dyskusji, ale długo brakowało im szczęścia. Dopiero w 73. minucie do wyrównania doprowadził Carlos Bacca, a wygraną gospodarzom zapewnił trzy minuty przed końcem meczu Denis Suarez. Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie i był pewnym punktem swojej ekipy. Mimo zwycięstwa 2:1 Sevilla nie do końca może być zadowolona z zaliczki, którą zapewniła sobie przed rewanżem.

Sevilla - Zenit Sankt Petersburg 2:1 (0:1)

Bramki: Carlos Bacca 74', Denis Suarez 88' - Aleksander Riazancew 29'

Sevilla: Sergio Rico - Benoit Tremoulinas, Thimothee Kolodziejczak, Nicolas Pareja, Coke (46-Denis Suarez) - Jose Antonio Reyes, Vicente Iborra (46-Stephane M'Bia), Ever Banega, Grzegorz Krychowiak, Aleix Vidal - Kevin Gameiro (64-Carlos Bacca)

Zenit Sankt Petersburg: Jurij Łodygin - Aleksandr Aniukow, Nicolas Lombaerts, Ezequiel Garay, Neto - Milan Rodić (65-Pawieł Mogilewiec), Axel Witsel, Aleksander Riazancew (82-Anatolij Tymoszczuk), Javi Garcia, Oleg Szatow (75-Dżamaldin Kodżaniazow) - Jose Salomon Rondon

W ostatnim ćwierćfinale LE Club Brugge bezbramkowo zremisował z Dnipro Dniepropetrowsk.