Heraklesy 2014: Jędrzejczyk podwójnie doceniona

Sporty walki

We Wrocławiu po raz czwarty wręczono Heraklesy, nagrody za osiągnięcia w polskim MMA. Statuetkę w kategorii zawodnik roku 2014 otrzymała Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni UFC w kategorii słomkowej.

Jędrzejczyk w minionym roku znakomicie spisywała się w największej federacji MMA na świecie. W lipcu 2014 roku jako pierwsza Polka zadebiutowała w UFC. 14 grudnia tego samego roku wywalczyła sobie prawo walki o pas mistrzowski w wadze słomkowej. Trofeum to zdobyła w marcu 2015 roku.

Olsztyniankę doceniła również publiczność przyznając jej swoją nagrodę w głosowaniu internetowym. Jędrzejczyk pokonała głosami internautów mistrza wagi ciężkiej rosyjskiej organizacji M-1 – Marcina Tyburę oraz zwycięzcę turnieju wagi lekkiej w Bellatorze – Marcina Helda.

Kibice za nokaut roku uznali zakończenie walki Jana Błachowicza podczas październikowej gali UFC w Sztokholmie. Ilir Latifi znalazł się na deskach po jednym z kopnięć, ale Polak wyprowadził jeszcze kilka uderzeń.

Najlepszą walką uznano starcie Francuza Mickaela Lebouta z Pawłem Żelazowskim podczas październikowej gali PLMMA w Legionowie. Publiczność z kolei za walkę roku uznała trzecie starcie Michała Materli z Jayem Silvą na KSW 26.

Najlepszą galą 2014 uznano KSW 27: Cage Time z trójmiejskiej Ergo Areny.

Poznański klub Ankos Zapasy, zwyciężył w kategorii klub roku a Herakles dla odkrycia roku przypadł tegorocznemu maturzyście z Olsztyna – Pawłowi Kiełkowi.