Monopol na włoski tron. Mecz na szczycie dla Juve

W pojedynku na szczycie Serie A Juventus po raz kolejny pokazał, że we Włoszech nie ma sobie równych. Znajdujące się ostatnio w wybornej dyspozycji Lazio nie potrafiło nawiązać walki z mistrzem Italii i przegrało 0:2 po bramkach Carlosa Teveza i Leonardo Bonucciego.

Spotkanie dwóch pierwszych drużyn Serie A elektryzowało całą piłkarską Europę: wreszcie na horyzoncie pojawił się zespół, który jest w stanie postraszyć przewodzący w tabeli Juventus. Lazio wygrało osiem ligowych spotkań z rzędu, jednak Stara Dama pokazała gościom z Rzymu miejsce w szeregu, po raz kolejny udowadniając, że jest najlepszą ekipą w Italii.

Juventus zwycięstwo roztrzygnął już w pół godziny gry. Wynik otworzył w 17. minucie nie kto inny jak Carlos Tevez, który po zgraniu Arturo Vidala zdystansował obrońców i uderzył obok bezradnego Federico Marchettiego. Dziesięć minut później było już 2:0. W środku pola gości po stracie powstała olbrzymia dziura, w którą z impetem wbiegł stoper Juve, Leonardo Bonucci i w stylu najlepszych dziesiątek świata wpadł w pole karne gości zamieniając wyborną okazję na gola.

Lazio starało się nawiązać walkę - oddało dwa razy więcej strzałów i wielokrotnie zagroziło bramce Gianluigiego Buffona, jednak goście nie byli dzisiaj wystarczająco skuteczni. Tuż przed końcem spotkania po brzydkim ataku na nogi Teveza od tyłu z boiska wyleciał Danilo Cataldi. Juventus powiększył swoją przewagę na szczycie tabeli do piętnastu punktów.

Juventus Turyn - Lazio Rzym 2:0 (2:0)