W Nassau biało-czerwoni rywalizować będą w sztafetach kobiet i mężczyzn 4x100, 4x400, 4x800 m oraz w biegu 1200-400-800-1600 m. Dodatkowo zgłoszono do startu męski zespół 4x200 m.

 

Sezon na Bahamach zainaugurują m.in. mistrz Europy na 800 m Adam Kszczot (RKS Łódź), halowy mistrz kontynentu Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), wicemistrzyni na 1500 m Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom).

 

Nie zabraknie także medalistów z rywalizacji sztafet w halowych mistrzostwach Europy w Pradze - Justyny Święty (AZS AWF Katowice), Małgorzaty Hołub (Bałtyk Koszalin), Rafała Omelko (AZS AWF Wrocław) czy Łukasza Krawczuka (WKS Śląsk Wrocław).

 

Polskie zespoły mają szansę ustanowić pierwsze w historii kraju rekordy w sztafecie 1200-400-800-1600 m oraz 4x800 m kobiet.

 

Osiem najlepszych sztafet 4x100 i 4x400 m zapewni sobie automatyczną kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

W ubiegłym roku, w inauguracyjnej edycji zawodów IAAF World Relays, reprezentacja Polski wywalczyła jeden medal – na podium stanęli zawodnicy sztafety 4x800 m.

Skład reprezentacji Polski na 2. nieoficjalne mistrzostwa świata w sztafetach:
  
  K O B I E T Y 
  
  4x100 m 
  Kamila Ciba (OŚ AZS Poznań)
  Marta Jeschke  (SKLA Sopot)    
  Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa)
  Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
  Ewelina Popowska (Podlasie Białystok)    
  Karolina Zagajewska (AZS Poznań)
  
  4x400 m 
  Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa)
  Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)
  Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)
  Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)
  Monika Szczęsna (AZS AWF Katowice)
  Justyna Święty (AZS AWF Katowice)
  
  4x800 m 
  Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)
  Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)
  Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)
  Syntia Ellward (WKS Flota Gdynia)
  Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)
  
  1200-400-800-1600 m
  Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)
  Monika Szczęsna (AZS AWF Katowice)  
  Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)
  Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)    
  Syntia Ellward (WKS Flota Gdynia)   
  Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)
   
  M Ę Ż C Z Y Ź N I 
  
  4x100 m 
  Jakub Adamski  (OŚ AZS Poznań)
  Dariusz Kuć (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
  Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań)
  Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań)
  Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań)
  Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)
  
  4x200 m
  Jakub Adamski  (OŚ AZS Poznań)
  Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań)
  Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań)
  Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań)
  Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)
  Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)
  
  4x400 m 
  Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)
  Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)
  Mateusz Fórmański (ZLKL Zielona Góra)
  Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)
  Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)
  Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice)
  
  4x800 m 
  Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)
  Kamil Gurdak (MKS Stal Nowa Dęba)
  Karol Konieczny (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
  Adam Kszczot (RKS Łódź)
  Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
  
  1200-400-800-1600 m
  Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)
  Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)
  Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)
  Kamil Gurdak (MKS Stal Nowa Dęba)
  Adam Kszczot (RKS Łódź)
  Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)