Przemysław Pawlicki wygrał ćwierćfinał w Pile

Żużel

Przemysław Pawlicki z 14 punktami wygrał w Pile ćwierćfinał indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Zawodnik Fogo Unii Leszno wyprzedził Piotra Świderskiego i Kamila Adamczewskiego.

Pawlicki tylko w pierwszym swoim biegu musiał oglądać plecy rywala. Po zaciętej walce przegrał z Adamczewskim.

Najlepsza ósemka pilskiego turnieju wywalczyła awans do półfinału, który odbędzie się w Krakowie. Dziewiąty - Alex Zgardziński będzie pełnił rolę rezerwowego zawodnika.

Niespodzianką była słabsza postawa Kacpra Gomólskiego. Żużlowiec KS Toruń w czterech startach zdobył tylko trzy punkty i wycofał się z zawodów.