Fogiel: PSG może stracić tytuł przez Ibrę?

Piłka nożna
Fogiel: PSG może stracić tytuł przez Ibrę?
fot. PAP/EPA

Dawno takie napięcie nie towarzyszyło rozgrywkom ligowym we Francji. Poza dwoma spadkowiczami, których znamy: Metz i Lens (oba kluby bliskie Polakom; w Metz grał Bernard Blaut i Henryk Kasperczak a w FC Lens m.in Joachim Marx i Jacek Bąk) wszystkich jednak ciekawi walka w czubie miedzy Lyonem a PSG. Oba kluby idą łeb w łeb, zadając cios za cios. Na razie lepsze jest PSG, które już odchorowało obie porażki z Barceloną i gra nie tylko skutecznie, ale i widowiskowo.

W ostatnią niedzielę, w meczu na Stade de la Beaujoire powrócił do gry Zlatan Ibrahimovic i co dziwne powrócił jakby  odmieniony:  mniej arogancji więcej altruizmu. Pewnie uświadomił sobie, że podczas gdy był zawieszony na 3 mecze, Paris Saint-Germain dawało sobie doskonale radę bez niego - w trzech meczach zdobywając 12 bramek. Widać, że coraz większy wpływ na drużynę ma Argentyńczyk Pastore. 

 

Na dodatek pojawiły się pogłoski, że katarscy właściciele paryskiej drużyny gotowi są wypłacić szwedzkiemu reprezentantowi  równowartość rocznego kontraktu (15 mln euro) aby zwolnił miejsce w zespole. Na razie to tylko spekulacje, ale jak wiadomo w każdej plotce jest źdźbło prawdy.


Paryżanie w najbliższej kolejce zmierzą się z Guingamp bez 2 ważnych ogniw: Verrattiegio i Motty i jeżeli drużyny znad Rodanu czekają na faux pas paryżan to może to nastąpić właśnie w tym meczu. W razie porażki Lyon, który mając korzystniejszą różnicę bramek, powróci na prowadzenie.

 

Niewykluczone,  że nawet po zdobyciu tytułu na boisku, paryżanie mogą  go stracić przy zielonym stoliku. I tu również Ibrahimovic  w roli głównej a konkretnie chodzi o niezgodne z procedurą darowanie Szwedowi części kary. Sytuację skrzętnie wykorzystuje popularny JMA czyli Jean-Michel Aulas, na razie krytykowany przez media, L‘Equipe nawet poświęcił mu artykuł nazywając  strażakiem – podpalaczem, jednak jeśli jakieś nieścisłości proceduralne w sprawie Ibry były, to na pewno ciąg dalszy nastąpi…

 

Na razie jednak skupmy się na tym, że do rozegrania zostały 3 mecze i, że Ligue 1 staje się coraz atrakcyjniejsza.

Tadeusz Fogiel z Francji, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze