Fonfara drugi w rankingu WBC

Sporty walki
Fonfara drugi w rankingu WBC
fot. sho.com

Andrzej Fonfara awansował na drugie miejsce w rankingu WBC wagi półciężkiej. Poza „Polskim Księciem” w najnowszym zestawieniu federacji znalazło się aż trzynastu innych polskich pięściarzy.

W wadze ciężkiej najwyżej jest Artur Szpilka, do którego należy 11. pozycja. W trzeciej dziesiątce znalazło się aż dwóch pięściarzy znad Wisły – Mariusz Wach (31.) i Marcin Rekowski (36.).


Mocną, czwartą pozycją w kategorii junior ciężkiej może cieszyć się Krzysztof Włodarczyk, który 22 maja spróbuje zrewanżować się Grigorijowi Drozdowi i wrócić na tron federacji. W tej samej dywizji 11. jest Mateusz Masternak, a 19. Łukasz Janik.


Wśród półciężkich z czwartego na drugie miejsce awansował Andrzej Fonfara, który 18 kwietnia pokonał Julio Cesara Chaveza Jr. W tej samej kategorii 26. oczko należy do Macieja Miszkinia.


Natomiast w wadze super średniej Polska ma dwóch przedstawicieli – Maciej Sulęcki (23.) i Przemysław Opalach (30.).


W wadze junior średniej Łukasz Maciec uplasował się na 15. pozycji, natomiast kilka oczek niżej, bo na 23. miejscu widnieje nazwisko Damiana Jonaka, a w kategorii półśredniej 38. Jest Przemysław Runowski.


Ostatnim Polakiem w najnowszym zestawieniu WBC jest Kamil Łaszczyk, który w dywizji piórkowej zajmuje 30. lokatę.

ko, www.wbcboxing.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze