Challenge Cup nie dla Pogoni Baltica Szczecin

Piłka ręczna

W rewanżowym spotkaniu finałowym Challege Cup Pogoń Baltica Szczecin przegrała 24:28 z Union Mios Biganos-Begles. Drużyna z Francji zwyciężyła z polską drużyną również w Szczecinie (21:20) i zapewniła sobie zwycięstwo w europejskich rozgrywkach.

Od początku spotkanie nie układało się po myśli polskiej drużyny. Do przerwy Pogoń przegrywała już 12:18. Po przerwie podopieczne Adriana Struzika doprowadziły do wyrównania, ale ostatnie minuty toczyły się pod dyktando zawodniczek z Francji.

Union Mios Biganos-Begles po raz drugi w ciągu tygodnia pokonał Pogoń Balticę Szczecin i zapewnił sobie zwycięstwo w Challenge Cup. Dla francuskiej drużyny to drugi tryumf w tych rozgrywkach w historii. Drużyna ze Szczecina była pierwszą drużyną, która zaszła tak daleko w Challenge Cup.

Pogoń walczy jeszcze na krajowym podwórku o brązowy medal Superligi w konfrontacji ze Startem Elbląg. W przyszłym tygodniu szczeciński zespół wystąpi również w Final Four Pucharu Polski, a w półfinale zagra z Zagłębiem Lubin.

Union Mios Biganos-Begles - Pogoń Baltica Szczecin 28:24 (18:12)

Union Mios Biganos-Begles: Lavaud, Foggea - Bitonti Commandre, Durand, Derrien, Andreassen, Sagna, Borg 3, Bulleux 3, Leveque 3, Lachaud 6, Maubon 6, Lorrillard, Alberto Francisca 3, Deville, Gonzalez Alvares 4.

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Szywerska - Huczko 1, Sabała 1, Stachowska 1, Cebula 2, Noga 3, Głowińska 2, Jurczyk, Królikowska 2, Stasiak 4, Zimny 2, Koprowska 3, Zawistowska 2, Kochaniak, Jaszczuk 1.