Giermaziak drugi w Barcelonie!

Moto

Jakub Giermaziak, kierowca zespołu Verva Racing Team, zajął drugie miejsce na torze Catalunya pod Barceloną w pierwszym w sezonie w wyścigu Porsche Supercup. Zwyciężył Niemiec Michael Ammermueller.

Porsche Supercup to cykl wyścigów poprzedzających wybrane eliminacje Formuły 1. W sezonie 2014 Giermaziak w klasyfikacji końcowej uplasował się na drugiej pozycji. Wygrał Nowozelandczyk Earl Bamber, który w niedzielę w Barcelonie nie startował.

Pochodzący z Gostynina zawodnik w poprzednim sezonie odniósł trzy zwycięstwa, najwięcej ze wszystkich kierowców walczących w Porsche Supercup: w Monte Carlo, na Red Bull Ring w Austrii oraz na węgierskim Hungaroringu.

W sezonie 2015 odbędzie się dziewięć rund Porsche Supercup. Następna - 24 maja przed Grand Prix Monako na ulicznym torze w Monte Carlo. Tak jak w ubiegłym roku, sezon zakończy 25 października wyścig przed Grand Prix USA na torze w Austin.