Gala w Inowrocławiu: Jonak lżejszy od rywala, panie po równo

Sporty walki

W piątkowe popołudnie bohaterowie gali bokserskiej Tymex Boxing Night spotkali się na oficjalnej ceremonii ważenia. Damian Jonak wniósł na wagę 70,0 kg, a jego rywal Ayoub Nefzi był o 0,6 kg cięższy. Ewa Brodnicka i Monica Gentili ważyły równo po 62,0 kg.

Bardzo spokojnie przebiegło piątkowe ważenie przed galą w Inowrocławiu. Zabrakło rywala Krzysztofa Cieślaka, który powraca po ponad rocznej przerwie do zawodowego ringu. "Skorpion" osobiste problemy ma już za sobą i nie może się doczekać sobotniego występu.

Wiadomo, że każda walka przynosi wiele emocji. Wracam po długiej przerwie i dostałem rywala na przetarcie, ale jak będzie trzeba zagryzę go w ringu - powiedział Cieślak.

W Inowrocławiu świetną okazję do zrehabilitowania się w oczach kibiców będzie miał Michał Żeromiński. Radomianin w ostatnim występie spisał się znacznie poniżej oczekiwań w konfrontacji z Łukaszem Maćcem na Polsat Boxing Night w Krakowie.

W walce z Łukaszem nie byłem sobą. Odbijam się od dna i próbuje wspinać się ponownie. Sobotni rywal bije zdecydowanie lepiej niż wskazuje rekord, ale o wynik jestem spokojny - twierdzi Żeromiński.

Walczące w jednej z najważniejszych pojedynków wieczoru Ewa Brodnicka i Monica Gentili wniosły na wagę równo po 62 kilogramy. Panie spojrzały sobie głęboko w oczy, ale do rękoczynów nie doszło. Na bardzo pewnego siebie wyglądał rywal Damiana Jonaka, Ayoub Nefzi. Tunezyjczyk okazał się cięższy od polskiego pięściarza o 600 gramów.

 

Wyniki ważenia przed Tymex Boxing Night w Inowrocławiu:

 

Damian Jonak (70,0 kg) - Ayoub Nefzi (70,6 kg)
Ewa Brodnicka (62,0 kg) - Monica Gentili (62,0 kg)
Krzysztof Cieślak (60,0 kg) - Oszkar Fiko (nie dojechał)
Michał Żeromiński (67,5 kg) - Ivo Gogosevic (66,9 kg)
Nikodem Jeżewski (90,0 kg) - Tomislav Rudan (87,2 kg)
Marcin Siwy (112,9 kg) - Vjekoslaw Bajic (101,9 kg)
Michał Leśniak (64,2 kg) - Janos Vass (nie dojechał)

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze