Start Tamgho mało realny

Inne
Start Tamgho mało realny
fot. PAP

Mistrz świata w trójskoku z 2013 roku Teddy Tamgho prawdopodobnie nie będzie mógł bronić tytułu w sierpniowych zmaganiach lekkoatletów w Pekinie. Francuz przejdzie w Katarze operację kontuzjowanego ścięgna Achillesa i będzie pauzował przez kilka miesięcy.

Tamgho, który 15 czerwca skończy 26 lat, startował w piątek w Dausze w Diamentowej Lidze i zajął trzecie miejsce w efektownej rywalizacji trójskoczków. Zwyciężył Kubańczyk Pedro Pablo Pichardo - 18,06 m, przed Amerykaninem Christianem Taylorem - 18,04. Francuz uzyskał 17,24 m.

 

Do urazu doszło, gdy złoty medalista MŚ 2013 z Moskwy przygotowywał się do trzeciej próby. W pewnym momencie złapał się za stopę, a potem padł na ziemię i stadion opuszczał na noszach. O szczegółach urazu poinformował na Twitterze.

 

Tamgho dopiero powrócił do rywalizacji na najwyższym poziomie. Pauzował do marca przez 18 miesięcy - najpierw z powodu kontuzji, a później zawieszenia za trzykrotne uniknięcie kontroli antydopingowej.

 

Piątkowa próba Pichardo to trzeci najlepszy skok w historii tej konkurencji, zaś najdalszy od 19 lat. Po raz pierwszy zdarzyło się, aby podczas tych samych zawodów aż dwóch zawodników uzyskało powyżej 18 metrów.

 

Rekord globu od 1995 roku należy do Brytyjczyka Jonathana Edwardsa - 18,29.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze