Potęgi na drodze polskich siatkarzy do Rio

Inne
Potęgi na drodze polskich siatkarzy do Rio
fot. Cyfrasport
Siatkarze Argentyny zagrają w turnieju o Puchar Świata.

Od wtorku do soboty w Cali w Kolumbii odbywał się turniej kwalifikacyjny do Pucharu Świata. Awans do wrześniowego turnieju wywalczyła Argentyna i Wenezuela. Do Japonii nie pojadą drużyny Kolumbii i Chile.

Puchar Świata 2015 odbędzie się 8-23 września w Japonii. Podczas wrześniowego turnieju dwanaście zespołów stanie przed szansą wywalczenia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janerio.

W ostatnim tygodniu odbyły się dwa turnieje kwalifikacyjne do Pucharu Świata. Jeden odbył się w Detroit, a drugi w Cali. Podczas pierwszego awans do Pucharu Świata wywalczyły Stany Zjednoczone oraz Kanada, natomiast podczas drugiego Argentyna i Wenezuela.

Argentyńczycy w półfinale turnieju pokonali Kolumbię 3:0 (25:13, 25:12, 25:19), natomiast Wenezuela Chile 3:0 (25:21, 25:23, 26:24). Zwycięzkie drużyny zmierzyły się w finale. Ostatecznie wygrali Argentyńczycy 3:2 (26:24, 23:25, 25:22, 23:25, 21:19). Jednak końcowy wynik spotkania nie wpłynął na końcową kwalifikację, ponieważ do Pucharu Świata awans uzyskały dwa wspomniane zespoły.

- Dwie pierwsze partie były bardzo trudne. Nie mogliśmy znaleźć swojego rytmu gry. Na szczęście ostatecznie udało się nam zwyciężyć. Najbardziej jednak cieszy nas fakt, że udało się nam awansować do Pucharu Świata - powiedział damian Gonzales, kapitan reprezentacji Argentyny.

Znamy już dziesięć z dwunastu drużyn, które mają zagwarantowany udział w Pucharze Świata 2015:
- Japonia - gospodarz turnieju;
- Polska - mistrz świata 2014;
- Rosja i Włochy - dwa najlepsze zespoły według rankingu CEV z końca września 2014;
- Iran, Australia - dwa najlepsze zespoły z Azji według światowego rankingu na koniec września 2014;
- Stany Zjednoczone i Kanada - zwycięzcy strefy NORCECA;
- Argentyna i Wenezuela - zwycięzcy strefy CSV.

W późniejszym czasie, bo w dniach 20-31 lipca odbędą się XX Mistrzostwa Afryki, które wyłonią kolejnych uczestników Pucharu Świata. We wspominanych mistrzostwach zagra Egipt, Algieria, Kamerun, Tunezja i Ruanda.

W Pucharze Świata nie zagra Brazylia, która ma zapewniony udział w igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Rio de Janerio w 2016 roku. Warto podkreślić, że bezpośredni awans z Pucharu Świata do igrzysk olimpijskich uzyskają dwie najlepsze drużyny.

RM, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze