Nadal i Djokovic w III rundzie French Open

Nadal i Djokovic w III rundzie 	French Open

Hiszpan Rafael Nadal i Serb Novak Djokovic bez trudu awansowali do III rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open na ziemnych kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Rozstawiony z numerem szóstym Nadal pokonał swojego rodaka Nicolasa Almagro 6:4, 6:3, 6:1 i w kolejnym meczu zmierzy się z Rosjaninem Andriejem Kuzniecowem.

Urodzony na Majorce tenisista nazywany jest "Królem Mączki". W Paryżu wygrywał już dziewięć razy, ale w tym sezonie wyraźnie nie jest w swojej dawnej dyspozycji. W rankingu spadł nawet na siódme miejsce w rankingu, ale w trwającym French Open znowu prezentuje się znakomicie.

"Zagrałem bardzo dobry mecz. W każdym elemencie wyglądałem solidnie i jestem nawet zaskoczony, że tak dobrze czułem się na korcie" - skomentował Nadal.

Hiszpan triumfował w Paryżu w latach 2005-08 oraz 2010-14. Przegrał tylko jeden pojedynek - w 2009 roku ze Szwedem Robinem Soederlingiem.

Wydaje się, że w tym sezonie największym rywalem Nadala może być Djokovic. Lider światowego rankingu pokonał w czwartek Luksemburczyka 6:1, 6:4, 6:4. W drugim secie poprosił jednak o pomoc medyczną i przez parę minut opatrywano jego biodro. Spotkanie to z trybun oglądał słynny szwedzki piłkarz PSG Zlatan Ibrahimovic. Kolejnym rywalem Serba będzie Australijczyk Thanasi Kokkinakis.

Djokovic i Nadal mogą na siebie trafić już w ćwierćfinale.

Wyniki II rundy singla mężczyzn:

Novak Djokovic (Serbia, 1) - Gilles Muller (Luksemburg) 6:1, 6:4, 6:4
David Goffin (Belgia, 17) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:3, 4:6, 7:5, 6:2
Andriej Kuzniecow (Rosja) - Jurgen Melzer (Austria) 6:1, 5:7, 7:6 (7-0), 7:5
Rafael Nadal (Hiszpania, 6) - Nicolas Almagro (Hiszpania) 6:4, 6:3, 6:1
Thanasi Kokkinakis (Australia) - Bernard Tomic (Australia, 27) 3:6, 3:6, 6:3, 6:4, 8:6
Leonardo Mayer (Argentyna, 23) - Jerzy Janowicz (Polska) 6:4, 6:4, 6:7 (1-7), 6:1
Pablo Andujar (Hiszpania) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 22) 6:1, 7:6 (7-5), 3:6, 3:6, 6:4
Marin Cilic (Chorwacja, 9) - Andrea Arnaboldi (Włochy) 7:6 (7-3), 6:1, 6:1