Dujszebajew wybrany trenerem roku
Szkoleniowiec Vive Tauronu Kielce Tałant Dujszebajew został wybrany przez internautów trenerem roku w Lidze Mistrzów. W Drużynie Gwiazd nie znalazł się za to żaden piłkarz ręczny polskiego klubu. Final Four rozgrywek odbędzie się w weekend w Kolonii.
Mistrzowie Polski w sobotę w półfinale zmierzą się z Barceloną. Drugą parę tworzą niemiecki THW Kiel i węgierski Veszprem. Vive w tym sezonie Ligi Mistrzów przegrało tylko jeden mecz.
Wśród nominowanych było trzech Polaków - Karol Bielecki, Kamil Syprzak i Piotr Grabarczyk, ale żaden z nich nie zyskał uznania internautów do tego stopnia, by znaleźć się w Drużynie Gwiazd.
Znalazł się w niej natomiast syn Dujszebajewa - Alex. Zawodnik Vardaru Skopje został wybrany najlepszym zawodnikiem młodego pokolenia.
Drużyna Gwiazd Ligi Mistrzów wybrana przez internautów: Bramkarz: Roland Mikler (Veszprem) Lewe skrzydło: Uwe Gensheimer (Rhein-Neckar Loewen) Lewe rozegranie: Nikola Karabatic (Barcelona) Środek rozegrania: Mikkel Hansen (PSG) Obrotowy: Renato Sulic (Veszprem) Prawe rozegranie: Kirił Łazarow (Barcelona) Prawe skrzydło: Victor Tomas (Barcelona) Najlepszy obrońca: Rene Toft Hansen (THW Kiel) Najlepszy gracz młodego pokolenia: Alex Dujszebajew (Vardar Skopje)
Komentarze