Wynik 0:20 w polskiej ekstraklasie piłki nożnej!

Broniący tytuły mistrzowskiego Medyk Konin pokonał na wyjeździe 1. FC Katowice 20:0 w niedzielnym meczu 20. kolejki piłkarskiej ekstraligi kobiet. Aż sześć goli zdobyła Ewa Pajor, która grała tylko do przerwy.

Wynik spotkania otworzyła już w trzeciej minucie Anna Gawrońska, która wykorzystała podanie Eweliny Kamczyk. W 11. minucie Ewa Pajor zagrała do wbiegającej w pole karne Aleksandry Sikory. Było 2:0. Po dziewięciu minutach w sytuacji „sam na sam” po podaniu z głębi pola od Patrycji Balcerzak znalazła się Ewelina Kamczyk. I tym razem katowicka bramkarka musiała wyjmować piłkę z własnej siatki. W 26. minucie doskonale z rzutu wolnego, z około 20 metrów przymierzyła Balcerzak, po której strzale piłka odbiła się z hukiem od poprzeczki i wleciała do siatki Ślązaczek. W kolejnych pięciu minutach trzy bramki głową zdobyła Ewa Pajor. Chwilę później rzut karny po faulu na Pajor na gola zamieniła bramkarka Medyka, Anna Szymańska. Do przerwy jeszcze trzykrotnie na listę strzelczyń wpisała się Pajor. Jedno trafienie zaliczyła też Kamczyk.

Do drugiej części spotkania koninianki podeszły z trzema zmianami. Boisko opuściły: Ewelina Kamczyk, Aleksandra Sikora i Ewa Pajor. Na ich miejsce na placu gry zameldowały się: Paulina Zawiślak, Marta Woźniak i Natalia Pakulska. Dla ostatniej z wymienionych był to pierwszy występ po kontuzji w rundzie wiosennej.

Na pierwszą bramkę po zmianie stron czekaliśmy aż osiemnaście minut. Niemoc przerwała Balcerzak, która cieszyła się z kolejnego trafienia zaledwie pięć minut później. W kolejnych minutach hat-tricka skompletowała Sylwia Matysik. Premierową bramkę po przerwie strzeliła też Natalia Pakulska, a kanonadę zamknęły celnymi uderzeniami Marta Woźniak i Anna Gawrońska. W bieżącym sezonie piłkarki Medyka strzeliły swym rywalkom już 105 goli. Dzisiejszy rezultat to dobry prognostyk przed meczem, który najpewniej zadecyduje o tym czy Medyk POLOmarket obroni tytuł mistrzowski. To zaplanowane na najbliższy czwartek (4 czerwca, godzina 16.30) spotkanie z Górnikiem Łęczna.

1. FC Katowice - Medyk Konin 0:20 (0:12)

Bramki:
0:1 Aleksandra Sikora (4.), 0:2 Sikora (12.), 0:3 Ewelina Kamczyk (21.), 0:4 Patrycja Balcerzak (27.), 0:5 Ewa Pajor (28.), 0:6 Pajor (30.), 0:7 Pajor (32.), 0:8 Anna Szymańska (35. -karny), 0:9 Pajor (39.), 0:10 Kamczyk (42.), 0:11 Pajor (43.), 0:12 Pajor (45.), 0:13 Balcerzak (63.), 0:14 Balcerzak (69.), 0:15 Natalia Pakulska (71.), 0:16 Sylwia Matysik (73.), 0:17 Matysik (77.), 0:18 Matysik (82.), 0:19 Marta Woźniak (85.), 0:20 Anna Gawrońska (89.).

Medyk: Anna Szymańska, Sylwia Matysik, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Ewelina Kamczyk (46. Natalia Pakulska), Patrycja Balcerzak (69. Ewa Sobolewska), Jagoda Szewczuk, Aleksandra Sikora (46. Marta Woźniak), Ewa Pajor (46. Paulina Zawiślak), Gabriela Grzywińska, Anna Gawrońska.