Legenda polskiego szczypiorniaka podniesie łódzki sport?

Piłka ręczna
Legenda polskiego szczypiorniaka podniesie łódzki sport?
fot. PAP

Olimpijczyk Zygfryd Kuchta został przewodniczącym Łódzkiej Rady Sportu, powołanej przez prezydent miasta. Pierwszym zadaniem 15-osobowego gremium ma być udział w pracach przy tworzeniu strategii rozwoju łódzkiego sportu.

- Wiele się dzieje w Łodzi, szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę sportową. Jeżeli ta infrastruktura ma być właściwie wykorzystywana, to potrzebne nam są drużyny i zawodnicy, którzy na tych obiektach będą pokazywali młodemu pokoleniu, jak osiąga się fantastyczne wyniki sportowe. Do tego potrzeba nam zespołu ludzi, którzy na co dzień będą nas wspomagali w budowie Łodzi sportowej – powiedziała przed inauguracyjnym posiedzeniem rady prezydent miasta Hanna Zdanowska.

 

W Łódzkiej Radzie Sportu znalazło się 15 osób reprezentujących m.in. kluby i związki sportowe. Są również wśród nich byli zawodnicy. Zdanowska zaapelowała do wszystkich członków, by w trakcie swojej pracy dbali o interesy całego łódzkiego sportu, a nie tylko swoich dyscyplin i klubów.

 

- Chciałabym, żebyście patrzyli nieco szerzej, bo w radzie mogło się znaleźć tylko 15 osób, a środowisk związanych ze sportem jest znacznie więcej. Będziecie łącznikiem między nami a tymi środowiskami – dodała Zdanowska.

 

Podczas pierwszego posiedzenia członkowie rady wybrali przewodniczącego i dwóch zastępców. Szefem został b. piłkarz ręczny, olimpijczyk Zygfryd Kuchta. Na wiceprzewodniczących wybrano b. reprezentantkę Polski w siatkówce Małgorzatę Niemczyk i prezesa Łódzkiego Związku Lekkiej Atletyki i AZS Lecha Leszczyńskiego.

 

Ten ostatni  podkreślił, że łódzki sport znalazł się w takiej sytuacji, że praktycznie od nowa trzeba rozpocząć jego budowę. Dodał, że chcąc poprawić niekorzystną sytuację trzeba zapomnieć o partykularnych interesach.

 

- Myślę, że nie zostaliśmy powołani do rady sportu po to, żeby któryś z nas zgasił światło. Mam nadzieję, że przed obradami legitymacje klubowe wszyscy będziemy zostawiali w szatni. Wielu z nas ma już duże doświadczenie i mam nadzieję, że uda się nam to przekuć na sukcesy całego łódzkiego sportu. Rada będzie zwracała uwagę na rozwój sportu właściwie od szkoły podstawowej – podkreślił Leszczyński.

 

Pierwszym poważnym zadaniem rady ma być udział w pracach przy tworzeniu strategii rozwoju łódzkiego sportu na najbliższe lata. Program ma być przyjęty przez władze miasta przed końcem tego roku.

Az, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze