Argentyna gromi w meczu towarzyskim

Argentyna pokonała Boliwię 5:0 w towarzyskim meczu piłkarskim zespołów, które przygotowują się do startu w Copa America (11 czerwca - 4 lipca). Hat-trickiem popisał się napastnik Manchesteru City Sergio Aguero, a dwie pozostałe bramki zdobył Angel Di Maria.

W składzie gospodarzy zabrakło m.in. Lionela Messiego i Javiera Mascherano, którzy brali udział w finałowym meczu Ligi Mistrzów w Berlinie. W sobotni wieczór Barcelona pokonała Juventus Turyn 3:1 i zdobyła trofeum po raz czwarty od 2006 roku. Po stronie "Starej Damy" wystąpili z kolei Carlos Tevez i Roberto Pereyra.

20 minut przed końcem spotkania Di Marię zaczęły łapać bolesne skurcze, w związku z czym piłkarz Manchesteru United musiał zejść z placu gry. Selekcjoner Gerardo Martino nie miał już kim go zastąpić i gospodarze grali w dziesiątkę.

Urazu doznał także bramkarz wicemistrzów świata z ubiegłego roku z Brazylii Sergio Romero. Z powodu bólu barku nie wyszedł na drugą połowę meczu.

Boliwia rozpocznie udział w Copa America od meczu z Meksykiem, natomiast pierwszym rywalem Argentyny będzie Paragwaj.

Argentyna - Boliwia 5:0 (3:0).

Bramki: Angel Di Maria (25, 55-karny), Sergio Aguero (29-karny, 31, 50).