Znamy zespoły, które awansowały do pierwszej ligi

Piłkarze MKS Kluczbork, Zagłębia Sosnowiec i Rozwoju Katowice wywalczyli awans do 1. ligi. Czwarte miejsce w 2. lidze, oznaczające baraż z pierwszoligową Pogonią Siedlce, zajął Raków Częstochowa.
W 34 meczach 2. ligi (trzeci poziom rozgrywek) MKS zgromadził 59 punktów, Zagłębie - 58, a Rozwój - 57, podobnie jak czwarty Raków.
W ostatniej kolejce piłkarze z Kluczborka pokonali Stal Mielec 3:2, sosnowiczanie - także u siebie - zremisowali z Puszczą Niepołomice 0:0, Rozwój wygrał na wyjeździe z Nadwiślanem Góra 3:1, a Raków pokonał w Tarnobrzegu Siarkę 2:1.
Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Częstochowy zagra o prawo występów w 1. lidze z Pogonią Siedlce, 15. zespołem zaplecza ekstraklasy.
Szansę na awans lub grę w barażach miała przed 34. kolejką m.in. Stal Stalowa Wola, ale w niedzielę uległa u siebie Błękitnym Stargard Szczeciński 0:2 i zajęła siódme miejsce. Podobną okazję zmarnował Energetyk ROW Rybnik - porażka u siebie 0:2 z Limanovią i ostatecznie piąte miejsce.
Z pierwszej ligi do ekstraklasy awansowały KGHM Zagłębie Lubin i Termalica Bruk-Bet Nieciecza, a spadły: GKS Tychy, Widzew Łódź oraz wycofana po 29. kolejce z rozgrywek Flota Świnoujście.
Komentarze