Rosjanka pokonana. Pewny awans Radwańskiej do drugiej rundy

Najwyżej rozstawiona Agnieszka Radwańska wygrała z Rosjanką Ałłą Kudriawcewą 6:0, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach trawiastych w Nottingham (z pulą nagród 226 750 dolarów). Wywalczenie awansu zajęło tenisistce z Krakowa 66 minut.

W pierwszym secie Radwańska nie dopuściła rywalki do głosu. Pozwoliła jej zdobyć zaledwie osiem punktów. Najbardziej zaciętym fragmentem pojedynku był gem otwarcia drugiej partii, który składał się z 22 akcji. Zapisała go na swoim koncie Polka, która obroniła dwa "break pointy". Jedyne w tej odsłonie przełamanie zanotowała przy prowadzeniu 2:1. Wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Zajmująca 13. miejsce w rankingu WTA Polka po raz trzeci zmierzyła się ze 118. na liście Rosjanką. Dwa poprzednie spotkania również wygrała wyżej notowana z zawodniczek. Kudriawcewa w decydującej fazie kwalifikacji pokonała Paulę Kanię.

Kolejną rywalką podopiecznej Tomasza Wiktorowskiego będzie Christina McHale. Z będącą 67. rakietą świata Amerykanką 26-letnia krakowianka zmierzyła się dotychczas dwukrotnie i za każdym razem schodziła z kortu jako zwyciężczyni.

Radwańska startem w Nottingham rozpoczęła wyczekiwaną przez nią część sezonu, w której rywalizacja toczy się na kortach trawiastych. Z rozgrywanym pod koniec maja na "mączce" wielkoszlemowym French Open niepodziewanie pożegnała się już w pierwszej rundzie.

Wcześniej we wtorek awans do drugiej fazy zmagań w Nottingham wywalczyła też Magda Linette, która pokonała Słowaczkę Danielę Hantuchovą 6:2, 4:6, 7:6 (7-4).

Losów przerwanego w poniedziałek po pierwszym secie spotkania pierwszej rundy debla nie odwróciły już zaś Alicja Rosolska i mająca polskie korzenie Kanadyjka Gabriela Dabrowski. Uległy tajwańsko-ukraińskiemu duetowi Chia-Jung Chuang - Olga Sawczuk 3:6, 1:6.

Tego dnia szczęście nie dopisało też Kani, która zgłosiła się także do debla. Sosnowiczanka i partnerująca jej Słowaczka Janette Husarova przegrały z Chin-Wei Chan z Tajwanu i Yi-Fan Xu z Chin 4:6, 6:3, 5-10.